Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MI a véleményetek erről a...

MI a véleményetek erről a motoról? (Orion yx 50)

Figyelt kérdés

Én egy honda nsr 125 néztem ki de még nincs rá jogsim sajna :/ de addig gondoltam veszem magamnak egy kicsit hülyülni, és ezt találtam árba nem rossz és teszik a hangja is, nem az a recsegő kávédaráló hangja van :)

Szerintetek? Tudom hogy kínai de manapság minden kínai , gondolom ha kínai akkor sok alkatrész van hozzá nem? A váz meg a blokk ahhoz képest hogy kínai, jó?



#motor #Enduro #4 ütemű #Orion #orion yx50 #kínai 50 ccm
2016. febr. 27. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt kínai 50-es robogóm. Az anyaghasználat nagyon rossz, nagyon vékonyak a fémek, könnyen szakadnak, törnek. A műanyagok megint csak vékonyak, hamar törnek el. Nekem van egy 50-es endurom egy Motorhispania Furia. Ez egy spanyol motor, olasz blokkal (Minarelli AM6). Vannak vele gondok, mert minden motorral vannak, de nem annyi, mint egy kínaival. Vannak újabb és jobb endurok is 200k-ig érdemes nézelődni használtan.
2016. febr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kávédaráló hang. Még a seggeden van a tojáshéj de már kritizálsz. Majd ha felnősz megtanulod hogy az nsr repedt fazék hangja messze idegesítőbb mint egy kávédarálóé.

És nem, manapság nem minden kínai. A kínai járművek förtelmesen amortizálódnak. Mindegy hogy robogóról, autóról vagy rakétahordozóról van szó.

2016. febr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tesomnak volt 2 nsr 125 ös és nekem nagyon tetszett a hangja mind kettőnek igaz komolyabb kipufogó rendszer volt rajtuk mint az alap de tetszett. Megeshet hogy torzult az emlékem e téren de nem volt olyan hangja mint a mostani 50 ccm motoroknak :) esetleg van 4 ütemű 50 ccm enduro ami nem kínai? valamiért nem tetszik a hangja :/
2016. febr. 27. 11:54
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
50es 4t váltós motort venni véleményem szerint egyáltalán nem érdemes! Félelmetesen gyenge, endurozáshoz meg gyakorlatilag alkalmatlan az a 3LE.
2016. febr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ma voltam haveromnál és sok könyörgés és győzködés után ide adta a Derbi Senda SM 50 XTreme motorját, mikor be indította nem voltam lenyűgözve de amit rá ültem és mentem pár kört elhaltam , meglepően pörgős kis gép :D

Lenne egy kérdésem ha veszek egyet használtam mire figyeljek? 250-300 e körül vannak a környékemen, szerintetek ez reális ár? És még valami a hangjával lehet valamit kezdeni? :) mert igaz jó kis motor de a hangja annyira nem tetszik ( haverom mondta hogy meg lehet szokni) amúgy kösz mindenki válaszát :)

2016. febr. 27. 17:41
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja és még valami, hogy van az hogy ahány derbit nézek majdnem mindenhol más a lóerő? :) mindbe ugyan az a blokk van nem?
2016. febr. 27. 17:43
 7/14 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a tulajdonosok össze vissza beirkálnak minden hülyeséget, hátha könnyebben elviszik az 5LE motorját, ha 15öt ír rá.
2016. febr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A Derbik is jók elvileg, habár nekem nem volt még. Az alkatrész ellátottsága viszont egész jó, és elvileg szintén nem kínai. Én, amikor endurot vásároltam, akkor úgy voltam, hogy vagy Motorhispania vagy Aprilia vagy Derbi. Nálam a Motorhispania lett a befutó a Minarelli AM6 blokk miatt.
2016. febr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát végül egy rieju mrx 50 lett véve amibe elvileg egy aprilia mx50 blokk van benne, de nem vagyok benne biztos mert nincs rá írva semmi csak am6 :) de nagyon boldog motoros vagyok :D
2016. márc. 14. 18:21
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy Aprilia MX50 blokk. A te blokkodra azért van am6 írva, mert ez egy Minarelli AM6 blokk, ami nagyon elterjedt az 50es váltós motorok között, sz arásig van hozzá alkatrész bárhol. Jó választás ez a motor, sok boldog balesetmentes kilométert hozzá!
2016. márc. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!