Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A ti autótok hány másodperc...

A ti autótok hány másodperc alatt gyorsul fel 100-ra, illetve mennyi a végsebessége? Fontosnak tartottátok ezeket az adatokat amikor kiválasztottátok az adott típust?

Figyelt kérdés
illetve szerintetek mennyi az az idő, ami alatt már gyorsnak mondható egy autó, pl ha 3 másodperc alatt van 100-on, ilyesmire gondolok

2016. febr. 26. 13:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
4%

Ez attól függ milyen használatra kell neked az autó. Ha napi vagy heti többször kell autópályán vagy gyorsforgalmi autó úton közlekedned hosszabb távra akkor már nem árt minimum 1.6 os autó de legjobb a 2.0. Ezek már 3-5-8 mp alatt gyorsulnak fel 100 ra átlagosan, attól függ hogy előző gazdájuk mennyire járatta be jól és milyen állapotban van az egész.


Persze függ az autó tömegétől, nagyságától is meg hogy mennyi terhet viszel benne.


Nekem 1.7 DTI G Astrám van 5-6 másodperc alatt gyorsul fel 100 ra persze attól is függ milyen helyen tankolok bele gázolajat az adalékok miatt, ha drágább helyről minőségibbet nyomok bele akkor ugye jobban megy és a fogyasztásom is kedvezőbb egy árnyalattal persze, meg én oda figyelek az autóra meg jó alkalmi vételt is fogtam ki vele. Én nekem napi szinten kell autópályára mennem, a munkám miatt, és mégis jobban megéri nekem így bejárnom mint ha odaköltöznék a közelbe főleg hogy gyakran van hogy a hozzánk közelebb lévő városba kell bemennem 2-3 hétre dolgozni ami tőlünk 50 km-re van de sajnos csak sima főúton tudok menni átlag 70 km/h sebességgel mert elég gány úton kell haladjak.


De a kérdésedre visszatérve én amikor autó után néztem még nem volt ez hogy ennyit kelljen utazzak én azt néztem hogy 1.6 minimum meglegyen és lehetőleg nagy autó legyen mert gyakran járok el barátaimmal horgászni, kirándulni, túrázni és ugye ezekre mindig jól jön egy nagy autó amibe kényelmesen lehet pakolni, és az utasok sem nyomják szét egymást a hátsó ülésen.

2016. febr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bárki így vásárolna autót, hogy ez lenne az elsődleges szempont. Legalábbis az emberek többsége biztosan nem.

Akik mégis, azok pedig a felső tízezerhez tartoznak nagy valószínűséggel...

2016. febr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Tomcatters ***** válasza:
#1 Neked hogy a piklibe gyorsul fel 5-6 mp alatt 100 ra?:) Nem rosszból kérdezem .. nekem 2 literes benzines accord van ,ha kitaposom a lelket.. akkor megy 8,3-8,5 alatt 0-100 ra 2 fokozatba :)
2016. febr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Kicsit tévedésbe van az Opelos hozzá szóló, vagy rossz az időérzéke. 15 sec kell a szához, gyári adat szerint.

[link]


Átlag embernek a hasnzálhatóság, kényelem, pakolhatóság a szempont, hogy 8,5 vagy 10,5 másodperc alatt van százon mindegy. A felső kategóriás autóknál nézik ezt, de sokszor hibáa gyorsul jól az autó, a vezetési élményt fizetik meg ott is a vásárlók.

2016. febr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Tomcatters ***** válasza:

Enyém gyári adat szerint 9.3 0-100 .. deckb így gyorsul


[link]

2016. febr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

"Kicsit tévedésbe van az Opelos hozzá szóló, vagy rossz az időérzéke"


Dehogy,csak lehagyta az 1-est a számok elől,15-16-ot akart írni. :-)

2016. febr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nekem 4,8 a rekordom. 280 a végsebesség és 2.5 V6 a motor.
2016. febr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szerintem az opelos nagyon elnézte az időt :D
2016. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

11,5 mp, OBD-n keresztül mérve a sebességet (óra szándékosan fölfelé csal, a diagnosztikai program kevesebbet ír, és 100-nál állítja le a stoppert), vége 185 negyedikben GPS-el mérve.

Mindkét adat egy személlyel, majdnem üres tankkal.

Ignis 1.3

2016. febr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Soha nem nézem a gyári gyorsulási adatot. Ugyanis gyakorlatban nem az számít.

Például apámnak van 2 autója, egy 1.2-es Thalia meg egy 1.6 dízel Focus 90 lóval, mindkettőnek 13 mp a gyári gyorsulási adata. A Thaliával mindig egy örökkévalóságnak tűnik a gyorsítás, kb 6500-ig kéne húzatni, hogy valahogy összejöjjön az a 13 mp. A Fordot kellemesen 2500-ig húzatva szinte hozza a 13 másodpercet, de ha 4500-ig kihúzatom, szerintem kevesebb idő kell neki. A végsebesség annyiból számít, hogy például a Fordnak 190 a végsebessége, így tudom hogy akkor a 150 még lazán belefér, nem erőlködik. A Renault 160-at megy, vagy lejtőn 170-et, így tudom, hogy még a 130 is necces neki.

2016. febr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!