Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány évesen lehet a jogsit...

Hány évesen lehet a jogsit elkezdeni? ("B" kategóriás)

Figyelt kérdés
Olvasgattam a szabályokat de valahogy mindenhol mást írnak. Az érdekelne hogy a 16. életévét betöltő személy elkezdheti azt a kötelező 30 órát autóoktatóval, de viszont a vizsgát csak 17. évesen tehetem le. Ami annyit tesz hogy 17 évesen már vezethetek szülői beleegyezéssel, és ha át mentem a vizsgán és kresszen, igaz? Továbbá még az érdekelne hogy külföldön is vezethetek-e? Köszönöm előre is a választ ^^

2016. febr. 23. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
16,5 évesen kezdheted a kreszt. Forgalmihoz meg legalább 17 évesnek kell lenned. Külföldön meg elvileg legalább 2-3 éves jogosítvánnyal vezethetsz.
2016. febr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előzőhöz kiegészítés: betöltött 18. életév kell a külföldön való vezetéshez.
2016. febr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Látom próbálkoztak itt előttem, de leírom neked érhetően a folyamatot.


Mindenek előtt fontos hogy megfelelj bizonyos alapkövetelményeknek mint pl: legalább 8 általános végzettség ill. orvosi alkalmassági vizsga.


Kresz tanfolyamra 16,5 évesen lehet bejelentkezni. Vizsgázni a közlekedési ismeretekből leghamarabb a 17. szülinapod előtt három hónappal lehet, azaz 16 és háromnegyed évesen.

Ha sikeres elméleti vizsgát teszel akkor elkezdheted a vezetést oktatóval, viszont ez sokszor időbe telik míg beosztanak valakihez, de amúgy ez autósiskola függő.

Vizsga előtt minimum 30 órát kell levezetned ill. 580km-t. Ha mindezek teljesülnek, bejelentkezhetsz forgalmi vizsgára. (Igazság szerint bejelentkezhetsz hamarabb is, de vizsgázni csak akkor tudsz ha teljesítetted már a követelményeket) Vizsgát a 17. szülinapod előtt nem tudsz tenni, csak amint azt betöltötted.

Fontos hogy az elméleti vizsga és a forgalmi vizsgán kívül van még egy egészségügyi oktatás is amiből szintén vizsgát kell tenned. Ezt megteheted tanulmányaid alatt akármikor, de amíg ezt nem teljesíted addig nem kaphatod kézhez a jogsidat hiába van már meg az összes többi vizsgád.

Ha sikeresen levizsgázol mindenből elsőre, akkor gond nélkül kézhez kaphatod majd a jogosítványodat. Az utolsó sikeres vizsgád után, (általában ez a forgalmi vizsga) az okmányaiddal és a vizsgalapokkal együtt el kell menned az okmányirodába megigényelni a vezetői engedélyed, amit olyan 2-3 hét alatt postáznak ki neked. És azzal már egymagad is szabadon vezethetsz, nem kell hogy üljön melletted senki. Viszont külföldön valóban csak a 18. életévét beöltött személy vezethet. Pótkocsit meg friss jogsival nem lehet vontatni csak akkor ha már legalább 2 éve megvan.

Na most ugye gyakorlatot csak a sikeres elméleti vizsgád után kezdheted el, amennyiben nem sikerülne az elméleti vizsgád akkor újra kell vizsgáznod. Ugyan ez van a forgalommal is, ha megbuknál a vizsgán, akkor ismételten el kell menned megint, közben pedig plusz órákat célszerű venni. Azért mert 30 óra a minimum, nem árt meg ha többet veszel, nem válik károdra. Ötször próbálkozhatsz aztán ha 5-re sem sikerül, akkor pálya alkalmassági vizsgát kell tenned. (De erre nagyon ritkán kerül sor, ne is félj tőle hogy nem sikerülne legalább harmadjára)

Abban igazad van hogy ahhoz hogy elkezd a vezetést szülői beleegyezésre van szükség, mivel még nem vagy nagykorú. Egyébként nem tudom mennyire vagy tisztában az árakkal. De egy jogosítvány általában belekerül úgy 120-150 Ft-ba. De ez attól is függ hol csinálod. Általában az elméleti rész, a kresz oktatás és az elsősegély tanfolyam olyan 20-25-30 ezer forint körül mozog, a vizsgadíjak pedig olyan 5-6000 Ft kerülnek egyesével. (Ha jól tudom EÜ: 6.500; KRESZ: 4.600) A forgalmi vizsga díja: 11.000Ft. Egy vezetési óra pedig olyan 2500-3000 Ft átlagosan.


Remélem tudtam segíteni és sok sikert kívánok a jogsi szerzéshez! Az esetleges helyesírási hibákért pedig elnézést kérek.

2016. febr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
7%

Ezt a hosszú izét el sem olvasom.

Már a legelején a feltételeknél bukta.

Nézd már meg az új szabályokat,

mielőtt leírsz valamit 100 évvel ezelőttről!

2016. febr. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!