Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szivargyújtóra rádugtam egy...

Szivargyújtóra rádugtam egy elosztót ami elkezdett füstölni, gyorsan kihúztam, de most nem működik egyáltalán. Biztosítékok rendben. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A rádió se kap áramot, gondolom ugyanazon a kábelen van, mint a szivargyújtó.
2016. febr. 19. 12:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Ha nem egyértelmű, a szivargyújtó nem működik, az elosztó természetesen kuka.
2016. febr. 19. 12:51
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az elosztó zárlatos volt és az autoban kiéget egy biztosíték.
2016. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TheCruve ***** válasza:

Akkor nincs más hátra mint előre :)

Ha a biztosítékok rendben akkor először is mérj feszültséget a biztosítéknál. Kiveszed a biztit és a rámenő oldalt méred, ami az akkutól jön, ha ott lesz fesz akkor a szivargyújtó és a biztosítéktábla közt lesz a bibi...


Ezek után jön egy kis bontás...


Kiveszed a szivargyújtót és a rádiót... persze a bizti legyen kivéve.


És szakadás mérővel rámérsz a szivargyújtó és a rádió pozitív, negatív vezetékeire, ha sípol akkor egy a táp.


De ha nem sípol is lehet egy a táp csak elégett a vezeték.

Ha lehet akkor végig kell követni a vezetéket ameddig csak lehet, és ellenőrizni hogy nincs e megsérülve.Esetleg ha a rádiótól/szivargyújtótól eljutottál a biztosítéktábláig, akkor szakadásmérő használat itt is lehetséges, ha sípol akkor OK, ha nem akkor szakadt a vezeték.


Elvileg a rádióban is van bizti azt is ellenőrizd le.

Mérj feszt a rádió tápjánál, ha lesz feszültség és mégsem kapcsol be akkor vagy a rádió biztije ment ki, vagy nem nyomta ki a biztit és a rádiónak lett gatya...


Ugyanez lehet a szivargyújtónál is, persze ott nincs plusz bizti.


Ezek jutottak most így hirtelen eszembe...

2016. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!