Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire káros ez az autóra?

Mennyire káros ez az autóra?

Figyelt kérdés
Tegnap le mosattam a kocsim gépi mosóba, erre ma full sár lett, fekete sárfoltokkal a kocsi egész hátulja, és mivel fehér a kocsi ezért ma lemostam kézi mosóban vagyis áttöblitettem. A kocsi 1998-as évjáratú és fehér, de egy rohadás nincs rajta. Szerintetek csináltam valami kárt, vagy nem? Ti milyen időközönként szoktatok kocsit mosni? Ugyanis nekem azt mondták hogy káros a kocsira a sok mosás
2016. febr. 12. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől még nem lesz nagy baja. Az az igazság, hogy ilyen időben hamar koszolódik. Mosatni mindenképpen akkor érdemes, amikor nincs fagy. Szerintem havi 1-2 alkalommal max elég.
2016. febr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gépi mosó hazateszi a fényezést
2016. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

kérdés, milyen a dukkó? mert van gyárilag óccóbb, és örökké tartó csilli-villi zománc..


az enyém csak tizenegy éves, de mindig ragyog. Nem nagy durranás itthon lemosni, csk jó autósampont kell bevetni...mert nagyon nem mindegy a sampon minősége, de avíz keménysége is sokat számít. Gyűjtöm az esővizet, és ha nulla fok felett van, akkor csak azzal mosom a járgányt. Soha nincs folt(cseppmentes).

Nem szabad magasnyomásúval, forgó mosókefével, csak barátságosan előáztatni, és vajpuha samponos ruhával mosni...majd csőrös kannából szépen rácsorgatni az esővizet.Ezt kétszer kulturáltan előadom, és már ragyog is.


akárhogy nézem, még nem hibádzik a dukkó sehol.csak szeretgetve kell mosni.


a szolgálati kocsimat be kell vinni a gépi mosóba, olyan is.

2016. febr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!