Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A6 alufelni jó A4re is?

Audi A6 alufelni jó A4re is?

Figyelt kérdés
Van egy audi szett audi a6 c6 alufelni, amit fel szeretnék rakni az a4 b6 os audimra. Lehetséges?
2016. febr. 9. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, jó egy próbát megér de általában passzolnak egyik Audiról a másikra a felnik.
2016. febr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tothp ***** válasza:

Én csak a corsa-astra "viszonylatot" ismerem. hasonló évjáratban. ott a lyukkör stimmelt, az átmérő megfelelt, a szélesség fél collal eltért a nagyobb kocsi javára. Az ET szám pedig pont annyival volt nagyobb, hogy felszerelve épp egybeesett a két kerék középvonala.

De szerintem találsz neten hozzá leírást (autógumi és felni választó)

2016. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2: Tévedésben vagy. Az ET-t nem befolyásolja a felni szélessége.


Kérdezőnek: Lehet hogy fel lehet tenni, de azt is meg kell nézni hogy az ET-ben mekkora az eltérés, ha nagyobb mint 5-6 milliméter akkor nem érdemes felrakni, mert megnő a kerékcsapágy terhelése (hamarabb tönkremegy) és a kormánygeometria is elmegy.

2016. febr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megnézed a lyukosztást, ha stimmel már félig nyert ügyed van, ha nem akkor módosítóval korrigálható. Aztán választasz az új felnire olyan gumit ami váltómérete a kocsidnak és meg is vagy. ET-vel lehet szöszölni, de gyári felniknél nem érdemes. Nincs akkora eltérés, ami a jó magyar utakon érdemben befolyásolna bármit is.
2016. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tothp ***** válasza:
3.Jogos. kösz. benéztem. (illetve rosszul emlékeztem a bázisra)
2016. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tuti hogy passzol, általában még a VW-kel is kompatibilis az Audi felni.

Az ET meg nem sokat számít, nekem például van 10 miliméteres nyomtávszélesítőm, a sárvédővel egyvonalban van a gumi széle. A rendőrök próbálkoznak is, de nem sikerül nekik a szivatás. És a futóműnek semmi baja.

2016. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tothp ***** válasza:

egyenlőre... A csapágyak tartós asszimetrikus terhelése nem tesz jót az élettartamnak.

Ráadásul, mig a saját méretű keréken esetleg kopott csapágyakkal közlekedő autó nagyjából egyenesen fut, addig az ilyen félreterhelt cucc igencsak zabálja a gumit.

2016. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!