Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » PD TDI motor átalakítása...

PD TDI motor átalakítása adagolóssá (többi lent)?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy egy vw konszernes pdtdi motort át lehet-e alakítani adagolóssá? Valahol olvastam, hogy dízel tuning esetén azt szokták csinálni, hogy pd blokkot használnak (mert állítólag ez a legerősebb), és egy forgóelosztós adagolót raknak rá, mint ami a 90 vagy 110 lovas tdi-ken is volt... A fent leírtak megvalósítása mennyire lenne költséges, bonyolult művelet, az adagolón kívül milyen alkatrészeket kellene még beszerezni, ha nem tuningolás lenne a cél, hanem a gyári teljesítmény megtartása, csak nem kellene rettegni a pd elemektől, kettős tömegűtől, és az átalakítást is lehet megúsznám annyiból, mintha gyári alkatrészeket raknék bele...

2016. febr. 7. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
A két motor abszolút nem kompatibilis egymással. Nem lehet vegyíteni az alkatrészeiket. Vagy az elosztós adagolós blokkot használod, vagy a pd-t.
2016. febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán lehet visszaalakítani, mert a PDTDI motor sok mindenben különbözik az adagolóshoz képest. Egyébként meg jó nagy hülyeség lenne ez a visszaalakítás, a tévhitekkel ellentétben az adagolóson is tönkremehet az adagoló, ami szintén nagyon drága, az AFN-s 1.9 TDI-n pedig ugyanúgy kettőstömegű van. Mítosz ez, hogy az adagolós örökélet meg egy nap, a PD pedig veszélyes. Az igazság a kettő között van: az adagolósra is néha kell költeni szép összegeket, de a PDTDI nagyon jó motor, de néha kell rá költeni. A PD-től eleinte ijedtek meg, mostanában kezdenek rájönni, hogy nem is olyan rossz motor az, és hogy a PD elemeket olcsóbb cserélni, mint a CR rendszerű befecskendezést rendberakni....
2016. febr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem... Akkor valószínűleg kamu volt a pd tuning adagolóval, ha már itt tartunk, akkor egy 4 hengeres, mondjuk 130 lovas pd tdi be mennyibe kerül 4 darab pd elem?
2016. febr. 7. 11:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt szabad tudni a címszavakba higy került Lada meg Trabant?
2016. febr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem megvalósítható!

Nekem az 1000- es swiftben ilyen van hátúl második motornak.

Persze megfelelő hajtóműáttételeken és tengelykapcsolókon keresztül.

A szomszédnak is megígértem, h teszek be egy ilyen motorot, ha jönni találna!

2016. febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fordítva, az adagolósba rakták a PD hajtókart, dugattyút, szívósort,turbót stb.. mert az erősebb. Az adagolóba pedig 11-es elemet.

2t nem tudod kivenni mivel az adagolósokhoz kisebb a kuplung mint amit a pd hez raktak.

2016. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!