Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hatása van az autó...

Milyen hatása van az autó viselkedésére a középső kipufogódob kiszerelése?

Figyelt kérdés
Az alapom egy X20XEV 136Le Astra G. Egy Steinmetz sportdobbal vettem ami szép halk és ugye átmenődob, így ideális normál autózásra és sportosabb vezetéshez is. Mi változna, ha a hosszú középső dobot kiiktatnám? Nyilván hangosabb lenne, viszont hallottam azt is, hogy vesztenék a nyomatékból mert csökkenne a fojtása a rendszernek. Az én logikám szerint sok nem történne, mert a középdob is átmenő, átlátni rajta, nem terelget, nem sokat fojt.
2016. jan. 28. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs ott fojtás. Vedd ki nyugodtan semmi nem fog változni, max a hangja.
2016. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor egy okot mondj, minek vegyem ki? Nem a hangra megyek csak piszkálom, keresem az ilyen alap megoldásokat az X20XER-re átépítés előtt
2016. jan. 28. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha annyira húde tuningot akarsz akkor vegyél hengerenkénti leömlőt, mert itt történik a gázokkal variálás (fáradt vagyok leírni hogy mi és hogyan). Bár ezután fel kell rakni egy sportkatalizátort, mert a G Astrának a leömlővel egyben van.

Ha levennéd a teljes rendszert és a leömlő után felraknál egy átmérőre azonos 30 centis sima csövet akkor ugyan olyan lenne mint most, csak hangosabb.

2016. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem kell megmagyarázni, nem vagyok szakmai analfabéta, én a tapasztaltakat kérdezem erről. Tisztában vagyok a hengerfej átalakítástól a kovácsolt dugón át a hengerenkénti 350€-s saválló leömlőig de annak még nincs itt az ideje.
2016. jan. 28. 21:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!