Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelő műhely nyitás?

Autószerelő műhely nyitás?

Figyelt kérdés

Van aki jártas benne vagy épp tudd felvilágosítást adni?

okj autószerelői végzettséggel lehet nyitni mert sok helyen ezt írják de ugyanennyit azt hogy csak mestervizsgával,akkor most hogy is van ez?

a családi házam mögött gondoltam én el hogy esetleg ott építeni egy műhelyt.

De ha csak mestervizsgával lehet akkor nincs valamiféle kiskapu a kibújása alól? :))


2016. jan. 27. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Egy okj-s wc papírral kitörölheted. Belevághatsz a magánvállalkozásba de hogy érdemi munkát nem fogsz tudni végezni az ziher. Rengeteg tapasztalatra és felszerelésre van szükség. Kapásból kell egy diagnosztikai műszer (autocom) ami olyan 2-300.000ft plusz 100.000ft az évenkénti frissítés. Kell egy autodata hogy legyen némi fogalmad mit hol keress a motortérben, ez megint csak nem 2 forint. Crovaszett dugókulcsfejek torx és imbusz fejek, autóemelők, bakok, motoremelő, gázelemző, fúró csavarozógépek, kompresszor, légkulcs, esztergapad, sarokcsiszoló + rengeteg fej.

Amit most felsoroltam nem jön ki félmillió forintból sem. Szerezned kell engedélyt veszélyes hulladék tárolásához (fáradt olaj), szerződést kell kötnöd egy céggel aki ezt el is szállítja.

Egy komoly műhely ahonnan nem fejvesztve menekülnek az ügyfelek alsó hangon egy 10 milliós beruházást igényel.

Akik ettől kevesebből megoldják azok csak tákolnak, gányolnak.

2016. jan. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve,hogy a műhelynek is egy csomó szabványnak kell megfelelni,meg kismillió engedélyt kell rá kérni!

Végül is lehet a nulláról műhelyt nyitni,feltéve ha van nagyon sok milliód,amit erre akarsz elkölteni!Ja és attól még,hogy van/lesz egy bivaly műhelyed,még nem jelent semmit,mert a "vevőkört" is ki kell alakítani!

2016. jan. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyik rokonom a meglévő házon és műhelynek alkalmas garázson kívül csak tudással és tapasztalattal rendelkezett. A tudást autószerelő szakmunkásképzőben és önszorgalomból szerezte, a tapasztalatot pedig idegen autójavító műhelyben. Majd elkezdte otthon, először csak javításra szoruló autókat vett, rendbehozta, leműszakiztatta hogy a vevő "kulcsrakész" autóba ülhessen és jó áron eladta. A bevételből mindig bővítette a szerszámait és eszközeit. A reklámja a jó hírneve volt, szájról szájra terjedt hogy oda érdemes menni mert hibátlan autót lehet venni illetve meg is javítja a kocsikat normális áron. Mára 50 éves elmúlt és nem dolgozik hanem csak ügyvezetőként működteti.

Amíg nem volt komoly és drága számítógépes mérőpadja vagy mi is az, addig csak karosszéria javítási, fényezési és olyan munkákat vállalt amihez nem kell túl komoly felszerelés. Arról nem tudok hogy mestervizsgája volt-e később, csak azt tudom hogy az ügyfelek a jó, gyors, precíz és normális áron végzett munkájáért álltak sorban és nem a papírokért.

2016. jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3 évig jártam erre a sulira még régen kb 10 ével ezelőtt akkoriba még nem mondták a technikusit nagyon illetve nagyon drága volt az akkori fizetésekhez képest illetve ez is elég jó szakmának minősült még akkoriban.4 évig dolgoztam a Magisz kft nél a BMW nél illetve 5 évet a Hajdú Volánnál mindkét helyen mint szerelő...

utobbi 1 évbe más területen dolgozom de mivel hiányzik a munka illetve fantáziát láttok benne szeretnék idővel bele vágni de ahogy olvasgattam utána sok helyen mestervizsgát írnak az egyéni vállalkozás indításához,ezt nem tudom hogy akkor hogy hogy van illetve hogy lehetne megoldani :/

2016. jan. 31. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!