Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ebből a pénzből...

Szerintetek ebből a pénzből sportos, olcsón fenntartható autót kapok?

Figyelt kérdés

[link]

Csak 900 ezer forint. Oké hogy Swift, és 500 ezerért is vannak jó állapotúak, de ebbe 125 lóerős motor van, és gondolom rendesen megvan csinálva hogy kibírjon több 10 ezer kilométert. Azt most hagyjuk hihetetlenül igénytelen optikai tuningot rakott rá, és akár én is üldögélhetnék a vasalódeszkáján. Viccet félre téve, engem tényleg érdekel, mert ha tényleg úgy van minden ahogy leírta, akkor számomra ez tökéletes autó. Szerintetek ilyen ember képes minőségi munkát végezni? Ti megvennétek ennyiért, ha az összes giccset eltüntetnék az autóról, és normálisan gyári színű lenne mindenhol? Tudom hogy ezt nem fogja megcsinálni, de nekem van annyi büszkeségem ( legalább is remélem), hogy képes legyek kompromisszumot kötni a belső értékért cserébe.


2016. jan. 21. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
A leírás alapján egy tényleg szakszerűen megépített autóról van szó. Én az árát sokkalom, bár itt most bennem van a hiba, számomra még egy jó állapotú széria autó sem érne meg 500 ezret. Egy dologra kell figyelni (ami nem hangzott el a leírásban), hogy a motor hivatalosan van-e benne. Mert csak úgy otthon, sufniba is be lehet szerelni egy ilyen motort, viszont ahhoz, hogy ez legális is legyen, a meghirdetett ár felével egyező összeget ki kell fizetni érte.
2016. jan. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Megmondom a véleményem:Ha megveszed azt az autót akkor te hülye vagy!Ennyi pénzért sokkal jobb,sportosabb,biztonságosabb,gyorsabb,modernadd kocsikat lehet venni.Max 300-at ér meg egy ilyen autó.Hiába tett bele a gazdája egy csomó pénzt.Műszakin is álandóan basz.tatnának.Ne légy elfogult.Vegyél egy normál állapotú erősebb kocsit.Sokkal jobban fogsz járni hidd el.
2016. jan. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Legálisan nem lehet belerakni ezt a motort.Max kenőpénzel.
2016. jan. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tuti hogy nem, keresnék inkább egy teljesen gyári GTI-t és máris majdnem ugyanott vagy fele ennyiért. A maradék pénzből meg magad tehetsz bele ezt-azt értelmes keretek közt.
2016. jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem venném meg ezt a példányt, egyrészt mert hiába a sok munka, ezt az árat nem éri meg. Persze itt van amit más is mondott, hogy vajon hivatalos-e a motorcsere, az 1.6 motor száma szerepel-e a forgalmiban. Meg az egyéb átalakítások fele is engedélyköteles, fogadni mernék hogy semmi nincs bejegyezve, mert az pénz.


900e-ből én teljesen mást vennék.

Ha régi Swift, akkor ennek a pénznek a törtrészéből 1.6-os sedan. Vagy GTI, de abból kisebb eséllyel találsz jó állapotút - mert azokat jobban hajtották és törték, mint a mezei példányokat.


Egyébként ez jár a tuninggal: mindegy mennyit költesz rá, nincs még egy ember, akinek teljesen ugyanúgy tetszene. Szóval hiába mondja, hogy kétszer annyiba került neki, mint a hirdetési ár és meg sem hallgatja azokat, akik 500e-t fizetnének érte. Ez egy Swift, feltehetően illegális átalakításokkal, szóval nem hogy 900e forintot balgaság érte fizetni, hanem csak szabályosan gurulni vele az úton is rizikós (mert a nem hivatalos átalakítások miatt az első kóbor NKH-s ellenőrzésen elbukhat az autó). Szerintem ennél a kocsinál a 400e-hez is palimadár kell.

2016. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Sosem hittem, hogy ilyet fogok írni gyakorira... ( nagy levegő ):



Ha már kicsi és sportos kell: ennyiért van 10db Civic VTi a használtautón, az összes 160 lovas, gyárilag annyi, minden hivatalosan.

2016. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg ne vedd! Kapásból négy dolgot látok rajta, amikbe a műszaki vizsgabiztos/rendőr beleköthet. (najó, az egyik módosításba csak talán) Valószínűleg ő is egy kis kenőpénzzel löki át.


Az a motor egy kész anomália. Egyrészt nem írta oda hogy rendesen le van papírozva a motor, pedig ilyenkor azért ezt illik megemlíteni. Lehet hogy megveszed és úgy elhasal az autó az eredetvizsgálaton mint állat, akkor meg az eladó a markában röhög a pénzeddel, neked meg lesz egy autód, amit legális úton a büdös életben nem helyezhetsz forgalomba. Nem beszélve hogy nem írt a motor körüli további technikai megoldásokról. (pl. az erőátviteli rendszert hogy oldotta meg, hagyta gyárilag vagy mi?)


Néhány helyen gyanúsan próbált spórolni. A Brembo és az ATE fékalkatrészek utcai autóknál kb. a legolcsóbb és legalja minőséget képviselik. A Hi-fi inkább ez a tipikus "kicsi pénzért nagyon szóljon, a hangminőség talán éppen csak hogy elfogadható" kategória. Néhány elem "felületkezelését" meg konkrétan matricázással oldotta meg, ami azért ritka nagy igénytelenség.


Végül pedig bárhonnan is nézzük, akárhogy is csűrjük, csavarjuk, ez akkor is egy régi Swift. Gyakorlatilag megveszed 900.000-ért és még ráköltenél kb. 300.000-et hogy külsőleg visszaállítsad gyári állapotra.


Azért ennyi pénzért már igencsak a 160-200 lóerős, majdhogynem kitűnő állapotú "sportosabb" autókat kapsz. Ha meg egy kicsit alább adsz a lóerőből, mondjuk 120-140 lóerőre akkor már olyan "úri huncutságokat" is találsz, mint a fűthető bőrülés, többzónás digit klíma, tempomat, állófűtés, marhasoklégzsák, stb. stb.


Gyakorlatilag kiadnál majd egy millió forintot, majd még rá is költenél valamennyit egy olyan autóra, aminél még egy rossz minőségű képen is látható hogy legális úton nem megy át műszakin, a motor papírozása bizonytalan és ha mellélősz, az életben nem lehet legálisan forgalomba helyezni. Az erőátviteli rendszer gyakorlatilag egy hatalmas kérdőjel, mert ha a gyári, akkor nem kizárt hogy rövid úton belül széthullik és a tulaj láthatólag nem vetett meg egy két spórolós-igénytelen megoldást sem... és gyakorlatilag lesz egy fapados Swifted amiben még se klíma, sem ABS és a legnagyobb úri huncutság, a vezető és utasoldali légzsák, a centrálzár és az első elektromos ablakok.

2016. jan. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7-esnél(is) a pont..


Ennyi pénzért eredeti gyári sport-szwiftet kapsz gánya nélkül..nem újat, de nem kell izgulni a vizsgán, és 125 lovas..


Én bizos nem venném meg. Persze csalok, mert nekem gyári sport van az új szwiftből, de még a 125 lovas..egy titka van, nem szabad buherálni semmin...még matricát sem ragasztok rá.

2016. jan. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

Mitől sportos egy swift? Eleve orrtolos fwd...

900bol van sok e30,e34 w201,w124, alfa75, hitelt hozzacsapsz akkor lexus is200, vagy ha igazi sport kell 900bol akkor a regibb 924, rx7, mr2(kocka seggu), korai elso mx5, stb.


Ha valoban sportos kell mind 10l t minimum eszik es benzines. Alkatresz valasztekbol a legtobb(uj es bontott) es legolcsobb alkatresz a bmw hez van.

Nekem alfa75 a szivemcsucske es 900bol belefognek, olaszbol hoznek be egy v6 3.0 de a 2.0 sor4 itthon is sokszor felbukkan, a jobbak 600tol de a fentartas draga(ritka es draga alkatreszek)

Egy rohadas mentes regi mx5 vagy mr2 jo lehet ha eleg a ketto fo ferohely.

Amugymeg a legjobb kompromisszum ar, 5fo, sportos, kenyelmes, eros, olcso az a bmw! Nem veletlen van ennyi bmw az utakon...

2016. jan. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen röhögtem ekkorát. ..a meghírdetett ár dupája lett ráköltve.." Ja,és a felsoroltakon vajon mi kerülhetett 1,8m Ft-ba??.Oldalakat lehetne írni még a bődületes ökörségekről

(Hamerite mint alváz és üregvédő.. :-))),kedves kérdező ez egy veréb,ugyanolyan verebet keres akire rásózhatja ezt az összetákolt szarkupacot.Röviden ennyi.Amennyiben van 900 pengőd és ahogyan írod " akkor számomra ez tökéletes autó." akkor vedd + nyugodtan.

2016. jan. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!