Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem fagyálló a hűtővíz a...

Nem fagyálló a hűtővíz a kocsimban. Hogyan tudom újratöltés helyett teljesen leengedni úgy, hogy nehogy belefagyjon a maradék?

Figyelt kérdés
Használaton kívül akarom helyezni a járgányt. Ezzel a vízzel nem hagynám kint az utcán, mert belefagy. Fagyállóval feltölteni nem akarom. Le szeretném engedni olyan alaposan, hogy ne maradjon benne lehetőleg semennyi. Alul van leengedő csap. Így leengedve viszont szerintem még marad benne. Arra gondoltam rákötöm a porszívót fújó üzemmódban, hátha az kifújja belőle a maradékot.

2016. jan. 12. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem töltöd fel fagyállóval, oszt jóidőt???
2016. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az lesz. Spórolni akartam, mondván hogy ha úgyse használom most a kocsit, és úgyis szét lesz szedve hamarosan a hűtő, akkor minek rakjak bele fagyállót, hiszen, úgyis mindjárt le kell ereszteni. De közben utánajártam és kiderült hogy hiába engedem le, attól még marad annyi a motorban, ami kárt tehet benne. Úgyhogy nem spórolok, beleöntöm. Köszönöm a választ!
2016. jan. 12. 15:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt ha teljesen leengeded, akkor elkezd korrodálni a rendszer, amivel még nagyobb kárt okozol.

Másrészt, ha nem volt benne fagyálló, akkor szerintem már mindegy. A minusz 2-3 fok még nem tesz kárt benne, de ugye röpködtek a közelmúltban rendesen a hidegek.

2016. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Porszívóval napokig fújathatod, mire az kiszárad. Talán, talán(!) ha marad is benne egy kis víz, az már nem nyomja szét a blokkot, mert lesz mellette levegő is, így tud hova tágulni. De én nem kockáztatnék, pár ezer forintért vennék bele fagyállót. Nem olyan drága dolog az és legalább nem kell izgulni meg agyalni, hoyg hogy engedjem le.
2016. jan. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hűtő alján (és ha van) a blokk oldalán nyisd meg a leeresztőt, a víz magától távozik. Ez bevett szokás pl. mezőgazdasági gépeknél, nincs kifejezetten káros hatása ha hűtőfolyadék nélkül ácsorog a gép.
2016. jan. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!