Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv Van egy Honda mcx-em (a...

Üdv Van egy Honda mcx-em (a blokkja ugyan az mint az mtx-é). Érdekelne hogy ez a CDI jo lennne e rá?

Figyelt kérdés
[link]

2016. jan. 3. 11:40
 1/10 joco5582 ***** válasza:

Nem lesz jó. Illetve azt mondanám nem lesz optimális.

Az a gond, hogy az MTX-ed nem 50ccm-es, míg a Dió 50-es. Az MTX-nek más előgyujtás kell mint a Diónak. Ha meg még szögeltolós a CDI akkor rosszabb, mert akkor azt is tudni kéne milyen görbét ír le.

Egyszóval egyszerűbb lenne egy jó gyári, vagy ahhoz passzoló valamit venni.

2016. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És esetleg tudna segíteni hogy milyet vegyek rá?
2016. jan. 5. 09:54
 3/10 joco5582 ***** válasza:

Persze. Pontosan hány köbcenti? És mi a motor pontos típusa?

A jófogáson találtam mtx alkatrészt hirdetőt. Nála van CDI-is. Alkudni kell és jó lenne a gyári.

Ha az nem típus alapján keresünk valamit :)

2016. jan. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 joco5582 ***** válasza:

Van külön is csak ez hirdetve

[link]

2016. jan. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Honda MCX 80-as a motor,de teljesen ugyan az mint az mtx,vagy az mbx. Találtam egy cdi-t.Ez jó lenne nekem?

[link]

2016. jan. 6. 19:03
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként,az a jelenség hogy van szikra de a motor nem indul,vagy csak nagyon nagyon ritkán puffan eggyet kettöt.A trafót most cseréltem,szimeringeket és tömítéseket is.Ezt okozhatja egyáltalán a CDI? Mert már nincs ötletem,és már elgondolkodtam rajta hogy felgyújtom az egészet.
2016. jan. 6. 19:05
 7/10 joco5582 ***** válasza:

Szerintem egyszerűen kideríthető, hogy jó-e.

Fecskendezz be egy kis üzemanyagot gyertya helyen. Ha a motor indul és felbőg, akkor az elektromos rendszer egészen biztosan jó. Ha így se indul még mindíg lehet jó, ilyenkor le kell kötni mindent ami nem gyujtás. Mert pl mi van ha a gyujtáskapcsoló romlott el. Járt így egy barátom, ő is lecserélt mindent de egyikőnk se gondolta volna hogy a gyujtáskapcsolóban tört el valami és testelt.

2016. jan. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha valahol zárlat lenne akkor egyáltalán nem lenneszikra.
2016. jan. 7. 13:02
 9/10 joco5582 ***** válasza:

Hát sajnos nem olyan egyszerű a helyzet, mert egy kondi hiba esetén gyönyörű szikra van, de nyomáson hengerben már nincs semmi. Csak míg egyszerűbb régi vasakon, a kondenzátor külön egység volt ott egy csere megoldotta.

Itt a CDI egy egység.

Hidd el amit írtam meg fogja mondani CDI hiba van e. Na jó ha krumpli van a kipufogó végén meg levan dugózva a légszűrő akkor nem, de az esetek 99%-ban ez a bombabiztos teszt

2016. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megprobáltam de igy se indul,nem is pöffen.Találtam egy CDi-t ez jó lenne?

[link]

2016. jan. 8. 12:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!