Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miknek kell az autóban lenni...

Miknek kell az autóban lenni 2016-ban?

Figyelt kérdés
Jogosítvány, forgalmi mindig nálam van. De a kocsiban mi a kötelező? Amikről tudok: Elsősegély doboz, pótkerék, az ülések számával megegyező számú láthatósági mellény. Ezeken kívül mi kötelező, és mik azok amik jó, ha vannak nálam?

#autó #kötelező #kocsi #mi legyen a kocsiban
2016. jan. 3. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Pótkerék nem kötelező, sok új autóban sincs, általában vagy defektjavító készletet tesznek be, vagy defekttűrő gumikat.


Pótizzók is jó ha vannak, feltéve, hogy olyan autó amiben könnyen tudod cserélni.

2016. jan. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

"az ülések számával megegyező számú láthatósági mellény."


Ez mióta?

Nekem 1db. van.

2016. jan. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Elakadás jelző háromszög: kötelező


Izzó- és biztosíték készlet: ma már nem kötelező, de jó ha van. Illetve menetközben is felszólíthat a rendőr a hiba elhárítására


E.ü. doboz már nem kötelező, viszont egy baleset helyszínén eleget kell tenned a tőled elvárható elsősegély nyújtási kötelezettségnek. Szóval mégis kell! :)


Mellény: Magyarországon elég egy is. Talán Ausztriában van az amit Te említesz. Azonban itt is van egy DE: ha mondjuk a pályán kiszáll az utasod is, akkor fel kell vennie (ami nem is baj szerintem)


Pótkerék nem kötelező, de jó ha van, bár ugye ez ma már típus függő is.


Víz, pléd stb jó ha van.


Teli tank üzemanyag és egy tartalék kanna, azért hogy át tudjanak ülni hozzád, ha leesik 3-5 centi hó. :)

2016. jan. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

"az ülések számával megegyező számú láthatósági mellény."


Én is azt kérdezem, hogy ez miaóta? Nekem sosem volt, most is 0db van. Pedig rendszeresen napi 240km-t autópályázok.


Ha nekem kisülési csövet kéne cserélnem a fényszóróban, ahhoz le kellene szerelnem a komplett lökhárítót, levenni a hűtőrácsot, kiszerelni a lámpákat és akkor tudnék benne fényforrást cserélni. Szerintem ezt egy rendőr nem várhatja el egy átlag műszaki érzékkel rendelkező autótulajdonostól, hogy ott a helyszínen, esetleg sötétben, szerszámok nélkül valaki elvégezze.

2016. jan. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%
Ez az annyi melkeny kel ahany utas van ausztriaban ervenyes szabaly , ott is csak autopalyan
2016. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!