Leteznek olyan autók melyeket 2 motor hajt? Vagy meglehetne csinálni ezt?
A toyota összes hibridje ilyen, meg általában a hibridek.
Van egy Otto- vagy Atkinson ciklus szerint működő belsőégésű motorjuk, és van egy villanymotorjuk is.
Gondolom te a két robbanómotorra gondoltál.
Ilyen is volt. Itthon valaki épített egyszer rallyversenyzésre egy kétmotoros, összekrékhajtású Wartburgot. Az akkori keleti blokk autóihoz képest nagyon ment.
A Citroen is épített 2CV-ből összkerekest, betettek hátra is egy motort.
Aztán valahogy észerevették, hogy ha hátul is motor van, nem fér el a tank, betették hát az ülés alá.
Ja, akkor meg a töltőcsonk nem fér el. Nem baj, kivágták az ajtót:
Köszi a választ
Egy Audi A6 TDI-nél meglehetne oldani ezt valahogy? Forgalomba lehetne ezt használni?
Ettől kezdve a kérdés nem komoly.
Egy A6 már nem az a tákolható, otthon barkácsolható autó.
Pláne nem így. 30-40 évvel ezelőtt mi volt? Motor, rajta a karbi, oszt ment, jónapot, áram kellett neki, egy benzincső, meg egy bowden, ami a pillangószelepet mozgatta.
Kukkants már be a motorterébe a csak elméletben létező sosemvolt A6-od motorterébe. Át lehet mindenzt pakolni hátra? Szétvágni a kasztnit,, a tanknak helyet találni, betákolnji hátra egy hajtott futóművet, egy váltót, komplett motorvezérlőt...
Audiból létezok összekrékhajtású változat is, esélyesebb annak az elemeivel átépíteni összekrékhajtásúra.
Szóval tisztán látszikl hogy a kérdésed nem valós, és csak üres köröket akartál futtatni a válaszadókkal, mert unatkoztál.
Részemről itt lezárva.
Léteztek ilyenek és még most is vannak. A hibridek - ahogy előttem is írták - ilyenek. Sőt, hibridből olyan is van, amiben összesen 4 motor dolgozik. Jó az olyan.
Két belsőégésű motort nem nagyon használnak, sok a baj vele. Kezdjük az elhelyezéssel: egy motor elöl, egy hátul - hol az utastér? Versenyautón (Alfa Romeo 16C Bimotore) ez nem gond, utcán már annál nagyobb probléma. De ha meg is van a hely a motornak: a hűtéssel szoktak bajok lenni. Lehet ám farmotort is jól hűteni, nincs is azzal baj, csak a két különálló hűtőrendszer nem mindig fér el. Az első motornál behajítod előre a hűtőket, a hátsónál... Na, ott is előre kellene. De ezt is össze lehet tákolni, a VW Scirocco (nem a mostani, a régi) kétmotoros változatánál jókora légbeömlők virítottak a bódé hátulján.
Tehát helyén a hátsó motor (induljunk ki orrmotoros hajtásláncból), hajtja is a kerekeket, csodás. Úgy véled, az lenne a legegyszerűbb, hogy a két hajtáslánc szinkronban működik, gázadásra egyszerre pörögnek fel, a kuplungot egyszerre csúsztatod, a váltó áttételei azonosak, minden egyforma. Ez a legegyszerűbb.
Na, itt jönnek a bajok. Egyenesben gázt adsz, az első tengely terhelése csökken, kipörögnek a kerék, a hátsóé növekszik, megtapadnak a kerekek. Na, akkor most mi legyen? Elveszed a gázt, hogy az első kerekek ne gyalulják le a futófelületet vagy még mélyebbre nyomod, hogy a hátsók húzzanak, ha már tapadnak? Nagy dilemma, nehéz megoldani.
Motorfékezésnél a fordítottja játszódik le: hátul már nincs tapadás, csúszkál a tengely, táncol a hátulja, de elöl még lehetne adni a kraftot, hadd lassítson.
És ez még csak az egyenes volt. Kanyarban jönnek az igazán izgalmas dolgok. A két tengely különböző íven fordul (már ha nem törzscsuklós kormányzásról van szó, de Audi A6-ból csak nem akarsz TZ-4K-t csinálni) más fordulatszámmal kell pörögniük. Vagy az elejét tolja, vagy a hátulját rakja ki, de normálisan kanyarodni nem fog.
A két azonos hajtáslánc addig volt komolyan napirenden, amíg nem sikerült aszfalton is életképes állandó összkerékhajtási rendszereket kiépíteni. Onnantól az autógyárak rájöttek, hogy nincs sok értelme. Egy ilyen összkerékhajtási rendszerrel minden problémát át lehet hidalni, a nyomatékot el lehet osztani többé-kevésbé megfelelően a két tengely között, a központi differenciálművel pedig meg lehet oldani, hogy kanyarban kiegyenlítődjön a két tengely közötti fordulatszám-különbség. Egy hajtásláncot meg könnyebb elhelyezni a bódéban, mint kettőt, a segédberendezéseket is egyszerűbb melléjük pakolni, a vezérlése is egyszerűbb.
Hibridrendszernél az egyik motor elektromos, ennek a vezérlése egyszerűbb, mint egy másik belsőégésű motoré. De még hibridrendszernél is van, hogy a két motor egy hajtásláncon át dolgozik. Az is előfordul persze, hogy nem: a PSA és a Lexus virtuális összkerékhajtása ilyen, a hátsó tengelyt csak a villanymotor hajtja. De az is sokkal egyszerűbb, mintha egy másik belsőégésű motort kellene beindítani és leállítani, a kuplungját és váltóját kezelni (mert a villanymotornál örvendetes módon ilyesmire nincs szükség).
...és nem adja fel, megkérdezi másképp :D :D
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__746..
3-as válaszolónak! Te meg honnét tudod hogy nekem van-e A6-osom vagy nincs?! Megsúgom: van!!!!!
Azért tettem föl ezt a kérdést mert nem nagyon értek az ilyen autószerelésekhez és kíváncsi voltam, hogy meglehetne-e csinálni valamilyen úton-módon!
Egyébként amit belinkeltél kérdést, azt nem én tettem fel!
Ha nem tudsz normálisan válaszolni akkor ne is válaszolj
Figyelj pisitke!
NEked nincs A6-osod, A4-esed is legfeljebb apukád nyomtatójában. Nem te szabod meg nekem, hogy mit csinálhatok és mit nem.
Ide bácsik és nénik járnak válaszolni többnyire, és nekünk, felnőtteknek már egy ideje feltűnt, hogy iskolai szünet idején megszaporodnak a kitalált kérdéseket feltevő, magukat több felhasználónak bemutatni próbáló hülye gyerekek (nem véletlenül nem írtam egybe). Ez egy darabig még csak-csak szórakoztató, de egy idő után idegesítő.
Több szót nem érdemelsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!