Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek bemért a traffi...

Szerintetek bemért a traffi vagy nem?

Figyelt kérdés

A 4-es főúton mentem és már későn vettem észre a traffit, ami egy bokor mellett állt egy mellékúton, szerintem a szembe jövő sávot mérte, mert a bokorból elég érdekesen lőtték volna az én sávomat, vagy lehetséges lenne, hogy valahogy az enyémet mérték ? Amikor elhagytam a bokrot és megláttam őket nem volt csak pár méter az ablaktól ahol kirakták, szerintem ezt így nem tudják kivitelezni, vagy az új készülék képes lenne rá ?


Kb 110 - 115-el mentem, és mikor megláttam egyől lementem 105 környékére, utánna meg fokozatosan lassultam, szóval amire oda értem, hogy bemértek volna már 100 körül lehettem, nagyon remélem. Szerintetek küldik a csekket ?

Ez a műszer egyszerre több autót is képes bemérni ? Ha jól emlékszem éppen jöttek szemben.


A válaszokat köszönöm!



#autó #traffipax #4es főút
2015. dec. 30. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt így nehéz megmondani.

De 30 napon belül kiderül ez biztos :)

Én úgy tudom, érdemes belefékezni mert 3 fénykép kell a kocsiról és ha az egyiken már bent vagy a korlátba akkor elméletileg nem büntet.

A trafi nem csak szemből trafi, hátulról is le tud kapni.

Szóval ezért így szerintem nem lehet megmondani.

Hát megesik az emberrel, de érdemes megnézni interneten, hogy hol lesznek fix trafik aznap, amikor mész valahova.

2015. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Beviz Elek ***** válasza:

[link]

Ez alapján 106-tól büntetnek. Ehhez még tesznek 3 km/h-t mert hibázhat a traffipax, (eddig 109), és egy keveset csal is az órád. Ilyen sebességnél akár a 115km/h is belefér lassítás nélkül.


Ez nem azt jelenti hogy nyugodtan menj ennyivel, hanem azt hogy akár megúszhatod úgy is ha téged mérnek.


Próbáld ki gps-szel hogy mennyit ír ha 115-öt mutat a kocsid.

2015. dec. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetben, ha biztosra akarsz menni, megállsz, és megkérdezed:-)

Több száz méter távolságból képesek bemérni a sebességet, nem azt mérik, hogy előttük mennyivel mennek a járművek.

Azt hogy pontosan merre méricskélnek, és mennyit mutatott a műszer azt csak ők tudják neked megmondani.

2015. dec. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megállni felejtős,próbáltam elhajtanak a halál fszára
2015. dec. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az első és második kommentelőnek köszönöm a korrekt választ! Kicsit azért megnyugtató volt. Nem szoktam gyorsan hajtani, csak kicsit idő hiányában voltam.
2015. dec. 30. 18:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Több autót is be tud mérni egyszerre, két sávot figyelnek.

De szerintem nem mért be, nem mentél elég gyorsan hozzá, szerintem 115-re vannak állítva a traffik.

2015. dec. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!