Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kétütemű autó vizsgáztatása:...

Kétütemű autó vizsgáztatása: tényleg be lehet tartani a szigorított határértékeket jól beállított motorral, katalizátor nélkül?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom az engedmény csak akkor él, ha 2004 előtt került az autó az ember tulajdonába. Olyanok véleménye érdekel kizárólag, akiknek van tapasztalata, akár a vizsgáztatói akár a tulajdonosi oldalról.
2015. dec. 19. 08:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
nem hinném.
2015. dec. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én meg úgy tudom, hogy ha 2004 előtt került a tulajdonodba, akkor csak a gyárilag megadott kibocsájtási értékeket kell teljesíteni. 2020-ig van haladék.
2015. dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs gyárilag meghatározott határérték az öreg kétüteműekre (sem). A hatóság egyszer megálmodta hogy mi legyen és azt kell teljesíteniük. Ha jó gyújtás és a karbi is megfelelően működik akkor nem lesz gond a vizsga, de nem árt előtte szintetikus olajjal, szigorúan 1:50-1:60-as keverékkel menni valahol egy hosszabbat tempósan (nem padlógázon), hogy kiégjen a dzsuva ahonnan ki kell neki égni. Kapjon az autó új légszűrőt és új gyertyákat a vizsga előtt. Ha 2004 után nem cserélt gazdát, akkor nem kell katalizátor.
2015. dec. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!