Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az tényleg valamilyen szabálys...

Az tényleg valamilyen szabálysértés, ha az autóra egy zászlót teszek?

Figyelt kérdés

Emlékszem, mikor volt a 2012-es VB, sokan német meg fene tudja milyen zászlókat aggattak külön tartókkal az ablak felső részébe az autókon, de aztán most meg azt mondja valaki, hogy ezzel vigyázzunk, mert zászló elméletileg csakis a nagyköveti autókon lehet, máskülönben szabálysértés.

Akkor most mi az igazság?


Nem tudom, pontosan mire hivatkoztak, valami megtévesztő jelzés a közúti forgalomban című szabsértést mondtak.

Na most ha én pl kiteszem a sima magánautóra a kanadai zászlót, akkor azzal elkövetek vmit, mert csak a nagykövet tehetné ki?


Mi az igazság?

(egyszer rendőrt kérdeztem, de az teljesen hülyeséget mondott, azt mondja, hogy "megkülönböztető jelzés jogosulatlan elhelyezése", de könyörgöm a megkül jelzés a kék villogó + sziréna, nem a zászló, nem?


2015. dec. 18. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Miért is vártál egy rendőrtől értelmes választ?
2015. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A követségi kocsikat a rendszám különbözteti meg . Kék alapú rendszám DT betüjel esetleg CD matrica..Hogy most te kiraksz egy zászlócskát az ablakodba vagy rákötöd az antennára az senkit nem érdekel,főleg nem a rendőrt.
2015. dec. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bármilyen kis zászlót kirakhatsz az autóra, magyart is, kubait is, bármilyet.
2015. dec. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utoljára a NISA mentőkön láttam vörös zászlókat a komcsi rendszerben.akkor annak számított. hang és fény jelzés most a kresz szerint.delegációk autóin nem meg különböztető jelzés, ha nem a delegáció országának a jele.a felvezető és a záró autók használnak-hatnak megkülönböztető jelzést.
2015. dec. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
önkény uralmi kivételével.ezt hozzá kell tenni.
2015. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

oké szal ha nem cserélem le DT-s rendszámra a sajátomat, akkor tök nyugodtan kitehetek egy ausztrál zászlót is, és a kutya nem szólhat érte ezek szerint igaz?


most ez nem annyira poén, mert jönnek hozzánk elég magas rangú sportolók és szeretnénk őket így fogadni, na meg eleve mivel több országból jönnek, meg is akarjuk jelölni akkor ezzel, hogy kik melyik kocsiba menjenek.


oké akkor megnyugodtam, de azért abban nem vagyok biztos hogy a gyakorlatban se fog szólni érte egy rendőr se, viszont h nincs miért, akkor oké.

2015. dec. 18. 19:54
 7/7 anonim ***** válasza:
nincs miért,ok.
2015. dec. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!