Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi egy MZ ETZ 250 fenntart...

Mennyi egy MZ ETZ 250 fenntartási költsége?

Figyelt kérdés
Tudom, törődni kell vele, sokat mentek, stb. De ezek ellenére nagy rajongója vagyok a szocimotoroknak. Azt hallottam hogy a fenntartási költségük (éves biztosítás, műszaki vizsga, átírás költségei) jóval kevesebbek, mit akár csak egy kisebb személyautó esetén is. Fiatal lévén pedig fontos lenne, hogy minél kevesebb pénzből kijöjjön nekem egy jármű. Tudnátok esetleg adatokat írni, hogy ha a javítást és a benzint nem számoljuk, kb mennyibe vannak egy ETZ/MZ/Jawa fenntartási költségei?

2015. dec. 15. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
éves biztosítás kb.12000ft, 2 évente műszaki vizsga 10000ft. az átírás 50-60000 ha jól emlékszek. igazából az átírás kerül sokba aztán már nem vészes láthatod.
2015. dec. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az átírás konkrétan 33 800Ft (amiből 17 000 az eredetvizsgálat). A biztosítás attól függ hány éves vagy, nekem 30 éves fejjel kb. 6 000Ft lenne +2 000Ft baleseti adó. Ha 20-as éveid elején vagy akkor ez 30-40%-al több.

Motor műszaki 8 360Ft. A motor teljesítmény adó (régen súlyadó) évente 2 240Ft.

2015. dec. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, pontosan ezekre voltam kíváncsi :)
2015. dec. 16. 00:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!