Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb automata válto...

Melyik a jobb automata válto tipus/szerkezet?

Figyelt kérdés

dsg- s tronic

multitronic

tiptronic


megbizhatóságra, fogyasztásra, élményre gondolok

(Audi)



2015. dec. 13. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Ki mire esküszik.

Én 10+év szerelői tapasztalat és mellette még mérnök ként is azt mondom a "DGS" félék, most mind1 melyikmárkának mi a fantázia neve.

Mindegyiknek más az előnye, hátránya.

De ez kb.olyan, mint kinek a szőke kinek a fekete, kinek a vörös :)


viszont vidékre csak kézi, imádok váltani, nagyvárosba laknék szó nélkül automata még egy őskövület 3fokozatú olajkavargató is akár! Pesti dugovan utálom az 1-2-1-2-1-2-3-2-3-2-1 és kuplung csusztatós baxásokat....

2015. dec. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk cvt van. Azt mondják kényes, de soha semmi bajunk nem volt vele. Olajat kell cserélni benne, meg nem kell kínozni, és a világból kimegy. Vezetésre, meg mint egy dodgem. Vagy robogó.
2015. dec. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pontosan, városban a legjobb. Ha mindig messze mennék, meg autópályáznék, semmi bajom nem lenne a kézivel. De Szombathelyen tötymörögni jobb az automata. 80 ezret futott Opelban is ki kellett cserélni az egész kuplungszerkezetet, a váltó meg olyan nehezen jár, mint egy teherautóban. Szerintem 2015-ben nem luxus az automata váltó, USA-ban 50 éve sem volt az.
2015. dec. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Barátom DSG válós Volkswagenjét próbáltam ki mostanában. A próbavezetés végén egyből odafordultam haverhoz, hogy nem cserélünk autót, nem kell nekem a kézi váltós Toyotánk! :D


Semmi gondom a váltogatással, csak tényleg nagy, városi forgalomban, ahogy mondták ez a kuplungos baszkódás.

De egyszerűen élmény volt vezetni azt az automata váltós autót. Mikor beültem, becsatoltam az övet és kerestem a kuplungot reflexből, de nem találtam. Elsőre furcsa volt.


Az új konstrukciós automata váltók már nem sokkal fogyasztanak többet, sőt egy ügyes kézi váltós sofőrhöz hasonló fogyasztást produkálhat.

Szerintem megbízhatóbb egy automata, mint egy kézi. Nincs olyan, hogy véletlen rossz sebességbe teszed, mert kapkodni kell. Csak rálépsz a gázra vagy a fékre.

2016. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!