Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha DT 50 végsebessége 90...

Yamaha DT 50 végsebessége 90 KG alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mennyi a Yamaha DT 50 nek a végsebessége, ha egy 90 kilós ember vezeti? Ugyan annyi, csak lassabban gyorsul?

2015. nov. 28. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Nagy valószínűséggel nem éri el ugyanazt a sebességet mint egy 50 kilós emberrel, hiszen sokkal több súlyt kell cipelnie és még lassabban is gyorsul.

Engem óra szerint (80 kilósan) 69-el tudott annó vinni, nyilván sík terepen, nem lejtőn lefelé.

2015. nov. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mocis99 válasza:
Olyan 70-75 körül de ezen változtathatsz az áttételezéssel mivel ezeknek a motoroknak általában kicsi az áttétel.
2015. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy áttételezéssel? Bocsánat a tudatlanságomért, de még nem vezettem ilyen "nagy" motort nekem max a Yamaha Jog volt, de azt is csak 1 szer.
2015. nov. 28. 14:43
 4/9 A kérdező kommentje:
A kicsi áttétel az az, hogy jól gyorsul de kevesebb a végsebesség?
2015. nov. 28. 15:53
 5/9 Mocis99 válasza:
A fogaskerék elől kicsi hátul nagy. Igen azt jelenti hogy jól gyorsul de kicsi a végsebbesége. Ezen változtathatsz. De vedd figyelembe hogy mire akarod használni. Városban és endurozáshoz jó a kicsi áttét de ha hosszab utakat is akarsz vele tenni akkor változtathatsz az áttéten és akkor nagyobb végsebbeséged lessz.
2015. nov. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát akkor leírom, hogy mire használnám. Városból Városba néha (max 35km távolság)

Néha elmenni a marospartra (Aránylag jó földút, tehát kocsival is szoktak menni)

Városból kimenni, felmenni egy töltésre és ott nyomni neki :D Ilyenek kb. Nagy utakat nem tervezek, mondom max 40 km de ez már nagyon max. Semmi domb, hegy xD

2015. nov. 28. 18:42
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként sem lakunk olyan területen, jó ha meglátok egy dombot vagy töltést :D
2015. nov. 28. 18:42
 8/9 Mocis99 válasza:
Szerintem 40km-re bőven elég a 70-80kmh végsebbeség és így még a terepen sem foksz "elakadni"
2015. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze az nekem elég lenne. Csak nemtudom, hogy ezekbe milyen erő van.
2015. nov. 30. 18:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!