Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akiknek le van sötétítve a...

Akiknek le van sötétítve a vezetőülés és az anyósülés melletti ablak azoknak hogy megy át a kocsi a műszakin?

Figyelt kérdés
A rendőr nem köt bele? Úgy tudom hogy csak a hátsó üléssorokat lehet lesötétíteni és a hátsó ablakot.
2010. márc. 21. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Én úgy tudom, hogy a hátsó ablakokra lehet tenni fóliát, de az első kettőre viszont már engedély kell! Ha van engedély és a rendőr kéri akkor semmi gond, de műszakinál nemtudom biztosra, hogy mi a helyzet, szerintem papírral átengedik műszakin, ha meg nem akkor úgyis szólnak, vagy majd leszedik... :)
2010. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ép tegnap mondta ismerősöm, hogy KPM eldugott helyeken a sötétített fóliás autókat ellenőrzi. Mivel nem szabad a vezető oldali és anyósülés oldali üveget fóliázni, így a rendőr megbüntet, és különösképpen a fokozott ellenőrzés során leveszik a rendszámot, érvénytelenítik a műszakit és mehet az illető KPM vizsgára! Szóval a helyedben nem fóliáztatnék!

(Észrevehetően egyre több tunning autóról is lekerült a fólia!)

2010. márc. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

én ugy tudom meg van határozva az autó melyik ablakára milyen fényáteresztőképességü fóliát lehet rakni. nekünk is volt, egy használtan vett autón. de a müszaki vizsgán leszedték. nagyon sötét volt. esti vezetésnél nem olyan jó, volt hogy egy méterről volt látható a gyalogos. de ragyogó napsütésben nagyon jó dolog.

[link]

2010. márc. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rengeteg kocsit lehet látni ahol az első oldalablakok le vannak sötétítve.
2010. márc. 21. 12:56
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Valóban szabálytalan az első üléssor melletti ablakok lesörétítése, a rendőr a rendszámot nem veheti le, hanem berendelhet műszakira. Ez persze elég negy gáz, mert a vizsga drága, a fóliát le kell szedned, elmegy ezzel egy napod, és újra le kell sötétítened a kocsidat. aztán ki tudja mikor rendelnek be újra...
2010. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a swiftemen olyan fekete hogy nem látni be, pénzes vizsgán volt, de a fólia lett volna a legkevesebb. HA csak fólia lett volna akkor ablakok leenged és kész, ja meg 1 kis csúszópénz(3-4ezer) de azomban volt ott 9cm ültetés(eleve fel se tudok állni a fékpadra) 16" kerék, beleér a kaszniba. HD raccsing kipuff, nemhalk. GTI motor, miközben a forgalmiban 1.3 van írva 68LE helyette most kb 110LE. Xenon.
2010. márc. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az autófóliákra vonatkozó szabályozások

Magyarországon az EGB 43. előírásának és a 2005/84-es kormányrendelet értelmében autófólia a következő korlátozásokkal helyezhető el a gépjárművek üvegfelületein:


Hátsó szélvédő és két hátsó oldalsó üveg: tetszőleges sötétségű, ám AF - engedéllyel (figyelem 2008 - tól nem H - engedélyt ad ki a hatóság) rendelkező autófólia telepíthető.

Első oldalsó ablakok: min. 70% látható fényáteresztéssel és AF engedéllyel rendelkező autófólia telepíthető. A műszaki vizsga alkalmával az üveggel együtt kell megfelelnie a 70%-os kritériumnak.

Első szélvédő: min. 75% látható fényáteresztéssel és AF engedéllyel rendelkező autófólia telepíthető. A műszaki vizsga alkalmával az üveggel együtt kell megfelelnie a 75%-os kritériumnak. A szélvédőre a napellenző vonaláig fényvédő csík tetszőleges sötétségben telepíthető.

2010. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na ja, nekünk a rendőr ismerősünknek van lefóliázva mindenhol.

Sok pénzzel megoldható és hosszú nyelvvel.

2010. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bellusov válasza:

Mivel nekem is körbe kellett járnom a dolgot, a legfrisebb, hivatalos információk itt találhatóak:


[link]

2017. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!