Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf 1.6 16V Normális,...

VW Golf 1.6 16V Normális, hogy az alapjárati ford 1300/min?

Figyelt kérdés
Az autót múlt héten vettem így nincs tapasztalatom vele ,másnak is ilyen magas vagy csak nekem ?
2015. nov. 10. 18:44
 1/8 Beviz Elek ***** válasza:

Nem normális, nem vettem volna meg.


Más típusú kocsim van, nem ismerem a Golfokat, bár segítene ha adnál egy évjáratot kb belőni az elektronikázottságot.


Pár tipp amit érdemes lehet ellenőrizni.


Gázbowden lehet hogy felakadt.

A fojtószelepnél szerintem van egy csavar, azzal lehet állítani hogy mennyire csukódjon be.

A fojtószelep sem biztos hogy teljesen visszacsukódik, talán elkoszolódott.

Ennek kell legyen egy érzékelője, feszültséget küld az ECUnak, ez elmozdulhatott, elromolhatott.

Alapjáratállító csavart is megmozgathatod (ha van még benne)

Elektromos pótlevegőszelepek környékén is gond lehet, esetleg nem zárnak rendesen és engedik a levegőt ha kell, ha nem. Elkoszolódik, elgyengült rugó, elektromos hiba, akármi lehet.

Vákuumcső is szívhat falsot, emiatt plusz levegő jut a motorba, így emelkedik a fordulatszám.

Lehet hogy egy egyszerű alapjáratállítás kell (manuálisan vagy géppel).


Sok oka lehet, egy beállítással kezdenék, utána a mechanikus hibalehetőségekkel (fojtószelep irányából és a vákuumcsövek), majd az elektromos érzékelők, szelepek. Jó móka lesz, hasonló bajom volt, több szerelő is széttárta a karját, de rengeteg idő alatt megoldottam a gondot.

2015. nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja igen ,azt elfelejtettem IV.GOLF 2002 es
2015. nov. 10. 19:09
 3/8 A kérdező kommentje:
Amikor vettem,akkor nem volt ilyen magas,vagy nem figyeltem az alapjáratot ,most tűnt fel mikor indultam reggel munkába
2015. nov. 10. 19:13
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:
Csak hidegen vagy melegen is ilyen?
2015. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma reggel is beindítottam 1250-1300 volt hagytam kicsit járni és nem nagyon változott... mire beertem a munkahelyemre(50km) a parkolóba is megnéztem,ott mar 750 -800 körül mozgott
2015. nov. 11. 08:36
 6/8 Beviz Elek ***** válasza:

Menet közben pedig gondolom mentél az úton, nem próbálgattad..


Normális melegen a 750-800, hodegen kicsit sok az 1300, inkább 1000-1100-ra állítanám.


Mennyi idő alatt melegszik be?

2015. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nemtudom sajnos,h mennyi idő mire bemelegszik , így van menet közbe nem próbáltam 50km 90%-at a 2/a teszem meg :) nincs piros ...stb ahol megtudom nezni :)

Akkor a 750 -800az normális csak a hideg 1300 nem :) erdekes egy probléma ez ,hol kell allitani azon amit mondtal pontosan ?

2015. nov. 11. 12:18
 8/8 Tomcatters ***** válasza:
Így van az sok .. nekem úgy 1200 korül van ,most mikor hajnalban -3,-4 fok volt nekem is 1450-1500 /min volt de igy h reggel is boven 0 fok felett van 1200 korul mozog egy jó 8 percig kb utanna lemegy 750 körülire
2015. nov. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!