Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minarelli am6 vízhűtés,...

Minarelli am6 vízhűtés, teljesítmény probléma?

Figyelt kérdés
szóval 1 éve van nálam egy malaguti xsm. a következők a problémáim: nyár felénél fel-fel villant a piros jelzés miszerint melege van a motornak. most mnte vele 45 km-et és az első 10-nél bedobta a piros jelzést. utána ,a visszaúton, már olyan volt, hogy pontosan 6800-zas fordulaton dobálta, később felfel is sűrűbben. megálltam tartottam pihenőt, kinyitottam a hűtőtartályt, szerintem valami nagy nyomás lehet benne mert egyből kilökött egy csomó cuccot, emellett habos, és barna a folyadék ami benne van. másik dolog , ez ugyan egy 50-es motor, de fojtás nélkül, de lomha, és erőtlen szóval 50-60km/h-ra képes utazóban (igen tudom , hogy a megengedett 45km/h), de erőtlen is.

2015. nov. 8. 20:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Megkérdezte apum a kollegáját , azt mondta , hogy a hűtés az jó így nincs annak semmi baja, szerintem téved.
2015. nov. 8. 20:56
 2/7 anonim ***** válasza:

Hengerfejtömítés, vagy valami a hengerfej környékén a habos vízből gondolva. A barna szerintem rozsda.

A melegedés meg termosztát gond lehet.

2015. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hengerfejet le kell kapni és kiderül, nem nagy meló... vizet le, csöveket le, aztán 4-6 csavar és lent is van
2015. nov. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És addig így ne is használjam?, gondolom nem tenne jót neki.
2015. nov. 10. 21:27
 5/7 anonim ***** válasza:
szét tudja feszíteni a csöveket vagy a tartályt, és ha olyan helyen reped szét, a 90-100 fok körüli forró víz a rád is fröccsenhet, ami nem kellemes, szóval én nem kísérleteznék, max pár órás mutatvány megnézni mi baja...
2015. nov. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A nyomás nem tud szétnyomni semmit mert a kupakban van biztonságiszelep. Szerintem is a hengerfejnél lehet gond, főleg a kicsapó folyadék aggasztó. Ellenőrizheted, hogy a hengerfejtömítés hibás e. A vízkupakot levéve indítsd be a motort nem szabad buborékolnia, kezeddel befogva nem képződhet nyomás. Ha mégis, meglelted a melegedés és az erőtlenség okát. Nem javaslom, hogy magad állj neki, mert csak leírni egyszerű a folyamatot. Még valami. Csapvízzel nem szabad feltölteni a rendszert, mert a vízkő kicsapódik és csökkenti a felületek hőátadó képességét. Ez is okozhat túlmelegedést.
2015. nov. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hutofolyadek van benne,nem csapvíz. :) koszi a válaszokat akkor majd ralesek, hogy mi a baja.
2015. nov. 13. 06:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!