Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A blokkból kijövő vezetéket...

A blokkból kijövő vezetéket hogyan lehet biztonságosan eltávolítani?

Figyelt kérdés
nos, most hogy a tank megvan, nekiálltam a blokkot szétkapni,levettem róla a karbit szűrőt mindent stb,csak egy fekete kábelköteg akadályozott a levételben,az oldalsó takaróelemet levettem, hogy a lánchoz hozzáférjek, és próbáltam a vezetékeknek a végét is megtalálni, de nem nagyon láttam kiutat. Aki nem tudja milyen kábelről van szó, ez a kábel megy a bal deknihez, ott ekégazik a világitás, index, duda.stb stb...és ezek vannak egybe egy fekete kábelkötegbe összefogva,. ami a blokk belselyéből ered, hogy ne essünk félreértésbe még csak a blokk lánc felöli oldalát vettem le.

#Simson #simson s51 simson s51 blokk
2015. nov. 7. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a blokkból kifelé menő részt követed az első csatlakozásig, aztán ott oldod a csatlakozást. Gondolom össze-vissza lehet minden, ezért jelöld meg mielőtt szétszeded és fotózd is le (jelölés után).

Nem bonyolult a Simson elektromossága, 5 perc végigellenőrizni kapcsolási rajz alapján, de legalább tudni fogod mi hova volt kötve.

A blokkban lévő végük meg a gyújtásalaplappal együtt szépen kijön majd amikor odáig elérsz.


De közben egy apró kérdés: ennyi hozzáértéssel szét akarod húzni a blokkot? Nem kellene előtte kicsit még olvasgatni?

2015. nov. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
okés, köszi, csak addig szeretnék eljutni hogy a blokkot le tudjam emelni, onnantól boldogulok, viszont az elektronikai részéhez abszolut szűzen állok hozzá, hogy honnan mi hova miért stb.. de köszi a segitséget
2015. nov. 7. 16:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez még csak nem is elektronika - sima elektromosság, 3 vagy 4 darab vezetékkel. :)
2015. nov. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a vezetékek száma nem is lenne baj, lehetne 30 vezeték is, de lehet 1 is, de ha nemtudom hogy szedjem ki onnan, ott lesz tárgytalan az egész:)
2015. nov. 7. 16:36
 5/6 anonim ***** válasza:

A kábel a bal oldali deknibe megy a légszűrőházon.

N-es kivitelnél egy sorkapocs van:

[link]

A B-s kivitelnél pedig a gyújtáskapcsolóra megy a kábel:

[link]

2015. nov. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha az elektromos részéhez ennyire nem értessz akkor a blokkot hogyan fogod megjavítan,mert az sokkal bonyolultabb mint az a 4 vezeték
2015. nov. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!