Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy egyedileg készített...

Egy egyedileg készített alkatrész (pl: féktárcsa, vagy kipufogó, stb) árusítható az interneten? Ha én egy ilyent felszerelek a motoromra, akkor a gyártóé a felelősség, vagy az enyém?

Figyelt kérdés
Ha valaki nem értené, akkor arra gondolok, hogy ha van egy kisiparos, aki legyárt házilag egy egyedi mintázatú féktárcsát egy motorhoz, és ő azt árulja az olx-en vagy ebay-on, stb, akkor abból kinek lehet problémája? Neki, vagy nekem, aki felrakom az egyedi alkatrészt a motoromra?
2015. nov. 5. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
neked, mert te fogsz meghalni
2015. nov. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kéne semmit venni az ilyen önjelölt Teutul-fateroktól, a fentebb említett okból.
2015. nov. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha van engedélye, minősített terméket gyárt és ad hozzá műbizonylatot, akkor semmi gond. Persze ha a beszerelés is szakszerű...
2015. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 veterán vas ***** válasza:

Háááát mondjuk, a fék az a berendezés, amivel nem szoktak játszani. Különben lehet árulni, lehet fölszerelni, aztán ha gáz van, lehet a rendőrségre járni magyarázkodni.


Magánvélemény: két autójavításhoz kapcsolódó szakmával, technikusi végzettséggel és több évtizedes múlttal, én biztos nem vállalnák ilyet/pedig nem vagyok egy majrés típus/

2015. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!