Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Barmelyik autonak at lehet...

Barmelyik autonak at lehet tenni a kormanyat?

Figyelt kérdés
Hallottam h at lehet tenni a kormanyt,de erdekelne h bermelyik tipusnal vagy sem,illetve milyen arakra lehet szamitani,pl egy s40 eseteben?koszonom elore

2015. okt. 31. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy mondjuk jobb kormányost átrakni bal kormányosra? Teljesen felesleges mert iszonyat sok mindent át kell alakítani, jobban járnál ha eladnád és vennél egy olyat amilyen neked kell.
2015. okt. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hova?
2015. okt. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag egyiknek sem lehet.

Minden más, máshol végződnek a kábelkötegek, minden máshogy van, nem csak a kormány, a többi kezelőszerv is.

Csak olyan apróságra gondolok, mint a tükörmozgatás vezérlése a vezetőoldali ajtó könyöktámaszán. Mire azt a kábelköteget kifűzöd, befűzöl helyette egy balost... vagy az ablakmozgatás, ha az ajtón vannak a kezelőszervek, azt is át kell cserélni. A padálgép cseréjét is mondhatnám. A fékszervó és a főfékhenger + ABS áthelyezésével együtt. Főfékhenger áthelyezéssel a fékcsövek nem fognak odaérni. Azokat is lehet cserélni. Az ABS-hez nem, érnek el a jeladók kábelei, de ha már úgyis annyira benne vagy a kábelcserélgetésben, ez már rutinból menni fog.

A komplett műszerfal cseréről nem is beszélek. Ahol a kesztyűtartó volt, oda jön a műszerfal.



Ha csak nem egy kivételesen olcsón elvihető, de fiatal, keveset futott Rollsról van szó, tiszta ráfizetés az egész, többe kerülne mint itthon megvenni a kiszemelt típus azonos korú legdrágább példányát.

2015. nov. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kormányát igen.

A kormányművét nem.

Ha tehát átteszed a kormányát, nem tőled függ, merre fog menni...

2015. nov. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Beviz Elek ***** válasza:

Mindegyiknél megoldható, más kérdés hogy megéri-e!


Amit gyártottak bal és jobbkormányos kivitelben, annál a már leírt melók vannak, amit nem lehet egyszerűen átépíteni, abból veszel másikat (kormánymű, műszerfal, stb). Nekem volt itthon azonos típus jobbosból és balosból is, meglepődnél hogy mennyi alkatrész más. Rendben hogy kicseréled a műszerfalat, de ami mögötte van? A komplett fűtésrendszer más. A klímacső más irányból érkezik, a fékrásegítés másik oldalon van, új csövezés kell, stb.


Van, amit csak bal és van amit csak jobbosban gyártottak, végülis megoldható az is, de mivel nincs hozzá tükrözött műszerfal, nagyon ganén nézne ki. Lehet egyedileg is csináltatni mint minden mást, de az meg rohadtul drága.

2015. nov. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,amit akartam megtudtem,nem eri meg,ez a lenyeg...nem vettem meg autot csak elgodolkodtam ezen a lehetosegen is,de igy inkabb felreteszem az extrem otleteket.
2015. nov. 1. 10:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyedül az Unimog-ról tudok, hogy variálható lenne a kormány elhelyezése:

[link]

2015. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!