Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvany nélkül ( folyamatb...

Jogosítvany nélkül ( folyamatban lévő ), forgalmi nélkül ( otthon maradt ) 5 személyes autót vezettem 6 személlyel, többi lent,?

Figyelt kérdés
Hajnalban történt azxeset 1 hónap múlva töltöm a 18 at, forgalmi vizsgám 3 nap múlva lenne. Autó műszakilag rendben volt, papirok rendezve. Biztositas volt. Csak otthon felejtettem a forgalmit a házba és az utcán arébb szerettem volna állni, de a rend őre pont akkor volt jelen. Szondát fújtam, elismertem mindent és egy kis lapon a nevem alatt elismerve aláírtam. Kis sötét utcában volt Budapest tábla után pár méterre. Mire számithatok? S.o.s.

2015. okt. 29. 17:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Alkoholt nem fogyasztottam, többi autóval nem vettem részt az úton nem veszélyeztettem senkit. Felelőtlenség tisztába vagyok vele. Csak értelmes valaszokat kerek koszonom szepen elore
2015. okt. 29. 17:23
 2/9 anonim ***** válasza:
Arra számíthatsz, hogyha megtörtént a feljelentés (gondolom ezt írtad alá...) akkor vagy már vizsgázni sem engednek (ezzel jársz jobban) vagy ha igen akkor azonnal bevonják a jogosítványodat. Ha szerencséd van csak rövid időre, ha nincs és 6 hónapra vagy tovább akkor az lesz a legnagyobb szívás, mert szigorított vizsgát kéne tenned, hogy visszakapd amire gyakorlatilag még tapasztalt vezetőknek is csak durva kenőpénzzel van esélye, neked friss jogsival 0 van rá 200e-s boríték alatt...
2015. okt. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Na most várjál, ha csak arrébb szerettél volna állni, akkor minek ültetek bent hatan? Tényleg nem értem.


Egyébként semmi jóra ne számíts. Ha folyamatban van a jogsid, eltilthatnak tőle. Mondjuk ilyen esetről még nem hallottam, hogy csak az utolsó vizsga van vissza, de megoldják, hogy ne kapj még egy fél évig jogosítványt ne aggódj. Nem kioktatni akarlak, de a forgalmi mit keres a házban?

2015. okt. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát nehéz ügy az biztos..

ha többször végigolvasom a leírásod, egyre jobban elnéző leszek..ugyanis "csak" olyan hibákat vétettél, amivel nem veszélyeztetted a közlekedés más résztvevőit, nem okoztál balesetet...

várj türelemmel, mert nem egyszerű az eseted.. ha olyan gatya lesz a vizsgálón, akkor nem veszi véred, csak olyan büntire ítél, amit túl lehet élni..


könnyen beszélek, de azt javaslom, hogy emelt fővel viseld a bírságot, tanulj belőle, oszt jónapot..


pár év, és jót nevetsz...

2015. okt. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem szoktuk a kocsiban hagyni édesapám fogyasztott alkoholt és kapubejaraboban parkolt le. Barataim nálam voltak és kijottek cigizni amig gyors arreb allok a kocsival mondom 2 perc minek a forgalmi.. Erre ők faztak nyavajogtak mondom akkor ameddig atgurulok elorebb addig uljetek be es beparkoltam allo helyzetbe jart a motor es elem besorolt es latta hogy arreb alltam csak de azt hitte messzirol jovok.. Szuleim mozgasserultek, őket szallitanam a jogositvanyommal.. Ez enyhitest kaphat ? A feljelentes ilyen kis lapon is megtortenhet ?
2015. okt. 29. 17:54
 6/9 A kérdező kommentje:
A rendőrökkel kihangsulyozottan udvariasan beszeltem meg is emlitettek elismertem mindent nem huztam a szamat se hasonlo dolgok lehet ez kicsit is javit rajta.. Kesz vicc vagyok
2015. okt. 29. 18:00
 7/9 nagy gyuri ***** válasza:
Bármilyen elismerö, megbánó, voltál, a száraz tényeket nézik majd,jogsi nélkül vezetél hiába van folyamatban az nem számit érvényes jogsinak,Valószinü el tiltanak-vissza fogják a jogsidat jó pár hónapra,ezt onnan tudom hogy hasónló esetben kellet tanúskodnóm sajnos.
2015. okt. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tök mindegy a rendőrökkel hogy beszéltél, mivel egy független előadó fog a örsön dönteni az ügyedben, nem a két eljáró járőr...
2015. okt. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy embernek van annyi esze, hogy jogsi nélkül nem vezet. Másrészt egy apának van annyi esze, hogy jogsi nélküli gyerekét nem bízza meg azzal, hogy járjon be.

Harmadrészt - és ami talán a legfontosabb - az ember körülnéz mielőtt vmi szabályszegést követ el.

Az egész történet nekem homályos, hihetetlen, groteszk.

2015. okt. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!