Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Okozhat valami kárt az autóban...

Okozhat valami kárt az autóban ha a második sebességfokozat után rögtön negyedikbe kapcsolunk?

Figyelt kérdés
2015. okt. 19. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
miért nem rögtön 5 be?? :)
2015. okt. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tomcatters ***** válasza:
33%
Nem tesz jót az autónak ha 2 ből 4 be teszed, de ha kihuzatod a 2 rendesen es ugy teszed 4 be, akkor siman veszi :) gond nelkul a sebvalto nem tudja, hogy elotte hanyasba volt :D
2015. okt. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond, ha kellőképpen felgyorsítod.

Én is sokszor kihagyok fokozatot, vagy fokozatokat.

Ha lassítasz, (esetleg hirtelen) akkor sem fogsz tökölni, hanem ha pl. 5-ben voltál, és annyit lassultál egy fékezés miatt, hogy 2-be tedd át, akkor ez van.

2015. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Én negyedikből hatodikba szoktam rakni, nem lesz semmi baja, és visszafele is ugyanez.
2015. okt. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

semmi kárt nem okoz az ha kihagysz sebesség fokozatokat.

Miért tenne kárt?

Aki szerint káros az indolokja már meg ha annyira nagy penge a témában.

ha kihagyod a 3 as fokozatot azzal még minimális üzemanyagot is megsporolsz.

2015. okt. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5-gondolom #1 nek szólt akérdésed! Indoklom: Én a 3 sebességi fokozatból rakom az 5 be! Remélem +nyugtatalak! :)
2015. okt. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mostanában rászoktam arra hogy 2 után rögtön 4-be rakom, nem tudom miért de a 3. sebességet fölöslegesnek érzem. 2-ben rendesen megpörgetem a gépet, és úgy rakom föl 4-be.
2015. okt. 20. 17:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!