Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Enduro rendszám?

Enduro rendszám?

Figyelt kérdés

Udv mindenkinek!

El szeretnem kezdeni az endurozast 1 even belul, szoval elkezdtem az informacio gyujtest. Egy dologra azonban nem talaltam valaszt. Ha csak hatarban/terepen hasznalnam akkor is kell ra rendszam, muszaki stb?

Koszi a valaszokat. Esetleg ha lenne valami tuti forum ahol vannak tippek tanacsok leirasok azt szivesen fogadnam :)



2015. okt. 13. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Enduroban ugye az a tuti, hogy épített úton sem vadul meg a terepgép és nem ráz szét, szóval ha a határba meg a mezőre kell, akkor szerintem cross, mert értelme nincs így az enduronak. Ha van trélered, vagy valahogy mozgatni tudod, akkor nem kell rá rendszám. De a földutak is közútnak minősülnek, ott is megbaxhatnak. Ha okosan le tudod vizsgáztatni 50-esként (bár a rendőrök se hülyék, egy 250-es gépet meg se próbálj kimagyarázni) akkor nem para, de ott is van biztosítás. Összességében nem nagy tétel amit erre fogsz költeni, cserébe tudsz vele mászkálni bárhol, szerintem megéri. Más kérdés hogy amikor a frissen vetett föld közepén tépsz át, mennyire látszik a rendszámod.

Széles utat!

2015. okt. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
koszi a gyors valaszt :)
2015. okt. 13. 23:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló: Levizsgáztatni 50esként? Mi van :D ? Na ilyen nem létezik!


Válaszolva a kérdésre: igen erdőbe mezőre is kell jogsi, rendszám, forgalmi, érvényes műszaki és biztosítás egy motorra. Egyedül közforgalom elől elzárt magánterületen nem kell.

2015. okt. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja és a fórum: www.sportmotor.hu
2015. okt. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem teljesen igaz amit itt leírtak. Most volt egy ügy ahol a nő gyerekét motorozáson fogták a földúton s a bíróság kimondta hogy az nem közút hanem mezőgazdasági út.
2015. okt. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek a valaszokat :)
2015. okt. 14. 09:16
 7/9 anonim ***** válasza:
1es. krosszt pályára találták ki, endurót meg műúttól az erdőn kersztül, az úttalan földutakra. ne írkálj hülyeségeket. kérdező. ha csak földúton akarod használni kár rá a rendsxám arra nem nagy a rendőri jelenlét.azon ritka esetekre meg belefér némi cobra11. ha aszfalton használod javarészt, akkor inkább rendszámosat.
2015. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"szóval ha a határba meg a mezőre kell, akkor szerintem cross, mert értelme nincs így az enduronak."


Na ez hülyeség, az enduro pont a mezőkre, földutakra ideális, akár keményebb erdőkbe is. A crossot soha nem tudod kihasználni mezőn.

2015. okt. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
enduroval nem érdemes krosszozni, krosszal lehet endurózni. az más téma hogy részterhelésen szétveri magát meg a motorkarakterisztika bszottul nem fekszik sehova. ja meg azokkal a kisz szar tankokkal meg a liter/óra fogyasztással rohadtmesszire el lehet menni, de hazajutni meg sose elég.
2015. okt. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!