Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.9 Tdi miért hangos indításnál?

Petya183 kérdése:

1.9 Tdi miért hangos indításnál?

Figyelt kérdés

4 fokban mikor beindítom az első 2 mp-ben olyan fémes csattogo hangja van mintha totál olaj nélkül menne és valami pont el akarna törni . Mint egy rossz régi dízel, ez amúgy meg Golf 4.normális ez.? Orvosolni lehet? Persze lehetséges hogy van bent fél millió km,csak nem az óra szerint..

A másik problémám hogy hidegben indításnál az első fordulatot marha nehezen tekeri át mintha lemerült volna az aksi, még a beltér világítás is elmegy, persze utána betekeri és indul egyből csak az elején van ez.. Mitől lehet? Vadi uj Bosch akku van bent


2015. okt. 12. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Talán valamelyik henger nem indul be egyből, azért csattog. Meg kellene nézni az izzítógyertyákat, vagy kompressziót mérni. A lassú tekerés önindító, vagy elektromos érintkezési hibára utal.
2015. okt. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm megnézek mindent :)
2015. okt. 12. 22:58
 3/11 szántóvető ***** válasza:
kikérem magamnak az öreg dízelek nevében mert azok nem csörögtek-csattogtak!lehet hidrotőke hiba is.olajat eszi a motor?meg kéne nézetni az önindítót mert a legnagyobb hidegben fog tönkremenni.
2015. okt. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha egy két fordulat után elhagyja a hangot akkor én nem aggódnék.

Viszont ha belső világításod is elmegy indításnál akkor én még most vennék egy új akksit.

2015. okt. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szelepemelők kopognak, a hideg olaj nem jut rendesen fel hozzá, ami egyébként a kopás jele. Érdemes felújíttatni, vagy egyel hígabb olajat használni télen. Csak abból majd több fog fogyni.
2015. okt. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Rendben akkor megnézetem, de végülis igen pár fordulat után már nem vészes.


Ahogy írtam az Akksi vadi új


Szerencsére az olajfogyás olajcsere után 5ezer km alatt is 0 :)

2015. okt. 13. 13:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Az új akksi még nem garancia semmire.

De akkor önindító majd esetleg generátor felújítás segíthet még

2015. okt. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért lett cserélve mert a régivel nem tekerte rendesen, csere után ugyanaz maradt, töltés tökéletes...szóval remélem csak önindító. De mitöl tekerhet lassabban ? érintkezés, kosz ?
2015. okt. 13. 16:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Az önindítónál vagy kopottak a szénkefék, vagy a tekercselésben van már szakadás, de lehet hogy csak meglazult az akksitól odamenő kábel. Először ezt ellenőrizd.
2015. okt. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ellenőriztem megpucoltam a sarukat ,nem lett jobb. De viszont az inditóra menő kábel olyan mint a gumi.Az csere tudom de lehet ettől, vagy ettől még szét kell szednem az önindítót ?
2015. okt. 14. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!