Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cr 250 em van. Ha behuzom a...

Cr 250 em van. Ha behuzom a kuplungot és sebességbe teszem akkor leáll. Tudok vele menni ha pörgetem közbe, de ez endurozásnál nem az igazi. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Kuplung karnál az állito csavart probáltam kitekerni..akkor elvileg jobban kell,hogy kiemeljen igaz?

2015. okt. 8. 15:42
 1/8 joco5582 ***** válasza:
Igen. Állítsd be helyesen a kuplung holtjátékát, mert különben hamarosan beköszön a váltócsere\felújítás. Ha így se emel ki elegendőt, valamilyen mechanikai kopás van a kiemelésnél.
2015. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Probaltam fesziteni a bovdenen. Holtjátekot tudtam allitani,de nem emel ki rendesen igy se
2015. okt. 9. 12:02
 3/8 A kérdező kommentje:
Meg eleg nehez behuzni a kart, pedig beolajoztam..
2015. okt. 9. 12:03
 4/8 joco5582 ***** válasza:
100%

Esetleg ha megmozgatod a tengelyt, amelyik a blokk házán van. Lehet érezni kottyanást? Konkrétan, gyakran a tengely melletti persely, kikopik és ilyenkor a holtjáték miatt már nem emel ki.

Gondolom a blokkot nem szeretnék szétszedni, hogy megnézd a kinyomótengelyt. De esetleg nem lehet hogy túl hosszú a bowden? Van olyan bowden, melynek a végét csavar rögzíti. Esetleg meg lehetne vele próbálni, hátha rövidebbre rakva jobb lesz.

2015. okt. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszi szepen!
2015. okt. 9. 18:12
 6/8 joco5582 ***** válasza:
Nincs mit. Még egyvalami jutott eszembe. A kuplung oldali deknin nincs véletlenül egy gumidugó? Mert a kuplungot sok motoron a blokkban is lehet állítani, anélkül, hogy szét kellene szedni. Nincs egy képed róla?
2015. okt. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kinyomókar nekem tűgörgős a kx-emben.A tengely volt már bekopva.Ezért nem működött szépen.Amugy ha nehezen megy a kuplungkar lehet hogy több lamella van már benne.Azt szokták csinálni ha már csúszik.Ami még nekem problémát okozott az a seb. olaj.Ha gyárit tettem akkor főleg hidegen eléggé tapadt a kuplung.Kipróbáltam az 5w-40-es motorolajat azóta semmi probléma.Sokkal szebben megy vele és még olcsóbb is.Ezt érdemes kipróbálnod.
2015. okt. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi.
2015. okt. 14. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!