Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorokra mért nem kötelező...

A motorokra mért nem kötelező a katalizátor?

Figyelt kérdés
Itt én most nem a 2ütemü motorokra gondolok, hanem a 4 ütemü, speed motorokra. ellemben az összes kocsira kell katalizátor, és már lassan tisztitani fogják a levegőt.
2015. okt. 3. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Még az kéne, hogy már a motorokon is legyen. Amúgy szerintem rövid időn belül behozzák ezt is sajnos... Bár úgyis szerintem mindenkinek első dolga lesz, hogy levegye a katalizátort majd, olyan dolog ez, mint hogy gyorsasági motor gyári kipufogóval olyan mint a fehér holló.
2015. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Katalizátort kiszokás vágatni az új gépekből, mert felesleges.
2015. okt. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
De szeretnék 30 évvel később élni, amikor belső égésű motorok már csak a múzeumban lesznek.
2015. okt. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért, nem kötelező a katalizátor? Akkor gondolom, csak poénból szerelik be a motorgyártók, mert szeretik szívatni magukat.

Na, jó, igazából nem kötelező a katalizátor, tudom én. Sehol nincs leírva, hogy a motorokon kell lennie. Csak olyan károsanyag-kibocsátási normát kell teljesíteniük a típusbizonyítvány megszerzéséhez, amit katalizátor nélkül nem lehet összehozni. Valamelyik Euro-norma van előírva az új motoroknak, de fejből meg nem mondom, melyik (biztos, hogy nem a legújabb, a 2-es vagy a 3-as rémlik).

2015. okt. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2015-ös évjáratú a mocim (er6n) és Euro3-as (volt, amíg nem sport kipufogó lett rá téve és nem lett kidobva a kati).
2015. okt. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mondhatok valami még meglepőbbet? A motoroknál nincs környezetvédelmi mérés. Maximum a decibelt mérik, de hogy mit köpköd ki, azt nem.

Viszont cserébe a futásteljesítmény elhanyagolható, szezonális jármű a legtöbb felhasználónál.


Én pl. 10e km autózásra nem motorozok 3e km-t. Sajnos.

2015. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!