Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51B első fogaskerék...

Simson S51B első fogaskerék csere?

Figyelt kérdés
Van egy Simson S51B motorom, és a második felújítás előtt állok. Első már megvolt, főtengely-, dugó-, henger-, csapágycsere volt, szóval majdnem csak új a motorja. Most a külseje jön, valamint azon gondolkodtam, h a mostani 15-ös fogaskereket lecserélem egy 16-ra, akkor mennyivel nő a végsebesség? Most 60km/h a vége enduró gumikkal, előre utcai gumi lesz, meg akkor 16-os fogaskerék, ha megéri. Gumicserével együtt mennyit javulna a végsebessége? Mert kisebb súrlódás, nagyobb áttétel. Meglenne a 70 kb és olyan 55-ös utazósebesség? Most 45 a kényelmes neki.
2015. szept. 19. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:
te jó isten :D nekem 15-ös fogaskerékkel 60-65 az utazója
2015. szept. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne tegyél rá 16-ost, még 60-at sem fog menni, max lejtőn lefelé. Egyébként egy B-sre minek enduro gumi? Az sokat fog rajta.
2015. szept. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem rengeteg Simsonom volt anno.

Az ég világon semmit sem fog változni a gumicsere után,max 1-2 km/h,de azt úgysem veszed észre.Én akkor vettem észre különbséget,amikor egyszer volt hátul 3.50-es Barum,és visszatettem a 2.75-ös Pneumantot,ott már számított,de ott sem olyan sokat.

A B-seknek nagyon is jó a 15-ös lánckerék,elvileg 1 fog 5 km/h-át jelent,de a 16-ossal veszt az erejéből,és nem biztos,hogy kipörög.

Nekem volt +1-es negyedikem (tehát nem az SR/Enduró gyorsítóg!),és 16-os lánskerékkel,de még 3-ban sem pörgött már ki igazán,nemhogy 4-ben.

Talán akkor jó a 16-os,ha messzebbre jársz vele többször,és nem használod hegyes dombos vidéken.

Egyébként nem egy nagy beruházás és munka a láckerék csere,ki kell próbálnod,hogy hogy válik be neked.

2015. szept. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

# 1


Menj máshova hazudni. :)


Enduro azért van rajta, mert sokat megyek vele terepen, jobban fogjon. Sima gumi eléggé szúszós.


Megpróbálom, azt lesz ami lesz, segédmotortól nem várok azért csodát.

2015. szept. 20. 16:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!