Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kompresszió javulás, mikortól?

Kompresszió javulás, mikortól?

Figyelt kérdés

Egy tomos apn 6 lett felfúratva, új dugó, L karikák , hajtókar, csapágyak. Kb 4-5l benzint fogyasztott el a generál óta. 1:25 keverék, eddig még max 3. ban hajtottam 3/4 gázon így ajánlotta a mester.

Eleinte úgy éreztem hogy jobb a kompresszió mikor kézzel próbáltam a hajtókart lenyomni, de mostanában úgy érzem, mintha könnyebb lenne. Gyorsasággal semmi gond, ereje is van, csak furcsának találom a dolgot.

Mikor leveszem a kipufogót, akkor úgy hallom hogy a kipuf nyílásán visszaengedné a levegőt sűrítéskor, ez azt jelentheti, hogy nem kopott még be rendesen, és majd eztán fog "nőni" a kompresszió? Vagy más lehet a gond? Köszi a választ!



2015. szept. 14. 20:28
 1/3 joco5582 ***** válasza:

Szerintem jogos a félelmed. Ez a kompresszió nem a bejáratástól függ. Ha érezhetően könnyebb lenyomni a berugókart mostanában, akkor valamilyen mechanikai hiba van. Vagy az összerakásnál szorult valami ami most nem. Egyik se hangzik túl jól.

Meg kell kérni a "mestert", hogy nézze meg a munkáját. Van hogy nem a szerelő tehet róla, de az egyik dugattyú gyűrű eltörik. Jártam így valahol rosszul feszült meg a gyűrű a hengerre fűzéskor és elrepedt. Mikor lehúztam a hengert a dugóról leesett a gyűrű is. Már nem derül ki hogy anyaghiba volt, vagy az én hibám - de új kell. Azóta óvatosabb vagyok :) Aztán lehet, hogy az egyik hengerfej csavar meglazult és tömítettlenség van.


Én azt javaslom, hogy berúgókarral nézd meg, hogy milyen érzés (gyertya bent legyen). Ha egyértelműen könnyebben berúgható, akkor meg kell nézetni.

2015. szept. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm! Mi a véleményed arról, hogy vissza szuszog a kipuff nyilason mikor leveszem a kipufogót? Esetleg egy gyűrűzés a késsőbbiekben megoldja a problémát?
2015. szept. 15. 16:59
 3/3 joco5582 ***** válasza:
Esetleg nem tudsz videot csinálni róla? Toldaccuccottal fel tudnád tölteni. Egyébként az természetes.
2015. szept. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!