Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 1500 kg körüli büfékocsi...

Stumi12 kérdése:

Egy 1500 kg körüli büfékocsi vontatására melyik autó lenne alkalmasabb? Egy Alfa 156-os 2,4 JTD kombi, vagy egy Alfa 1,9 dízel összkerekes Crosswagon?

Figyelt kérdés
A szívem a 2,4-es kombihoz húz, de nem akarok vele befürödni, hogy megveszem és mégsem lenne alkalmas a vontatásra. Még a büfékocsi sincs meg, úgyhogy semmi konkrétat nem tudok... A kombi súlya 1420 kg, a Crosswagoné 1520.

2015. szept. 14. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pick up.
2015. szept. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A súlykülönbség nem mérvadó, igazából az összkerék itt jól jöhet, mert könnyen eltűnhet a terhelés az első kerekekről.

De ahogy első mondja inkább pickup, vagy kisbusz lenne optimális.


Bár én Alfát se vennék semmi pénzért, de ez már más kérdés

2015. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A büfékocsi fékezett? Nem mind az és ha ez pont nem, akkor nem vontatható akármekkora tömegű autóval.
2015. szept. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Dehogynem számít a súlykülönbség.A nehezebb autóval mindig jobb vontatni, mert nem rángatja annyira a futó.Én nem vennék alfát, munkacélra meg főleg nem, de a kettő közül nekem a Cw a szimpatikusabb, de csak akkor, ha télen is húznád vele a büfékocsit, akkor nem hátrány, ha el is bír vele indulni, és kanyarban sem marad ott :)
2015. szept. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen a tél egy jó érv a Crosswagon mellett. Mindenképpen Alfát akarok mert már nagyon régi vágyam. Az 1,9-es motor nem lenne túl kicsi 3 tonnának?
2015. szept. 14. 20:27
 6/12 anonim ***** válasza:
Relatív :) Normális közlekedéshez (mármint futó nélkül) biztosan elég az 1.9-es.Nézd csak meg, a régi Sprinterek milyen monstrumokat húzgálnak 80 LE-s motorral.Mondjuk ott segít a rövid váltó, és a kamrás dízelre jellenző lassú égésfolyamat, illetve a nagy lendítőtömeg miatti nagy vonóerő, hiába nincs bennük csillió Nm.Én azt javasolnám, nézz szét Alfás körökben, fórumokon, tedd fel ugyanezt a kérdést, illetve nézz utána, mennyire hosszú áttételezésű a 156, és a CW váltója.Ha a CW hosszúváltós, akkor szerintem abból nagyobb motor után kell nézned.
2015. szept. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hoppá, úgylátom cw-ből csak 1.9-es van jelenleg a használtautón,Egyébként kiegészítésnek:Gondolom ezekben a JTD-kben már kettőstömegű lendkerék van.Vásárlásnál ennek az árát ne költsd el, mert a kettőstömegű nem preferálja túlzottan az extrém terhek vontatását.
2015. szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#4


6-7% súlykülönbségről beszélünk, az összkerekes opcióhoz képest elhanyagolható

2015. szept. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem a százalék a lényeg, hanem hogy 100kg :) Egyébként azt is nézd meg, hogy gyárilag húzhat-e ekkora súlyt, illetve hogy szabályosan vontathatsz-e ekkora tömeget, mert ugye mindennél az össztömeget kell nézni.
2015. szept. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Pont azért lényeg a 100 kg mert arányosít...


Azt hiszem ez is egy parttalan vita lenne

2015. szept. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!