Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Emelkedőn parkoltam, lemerült...

Emelkedőn parkoltam, lemerült az akkumulátor. Mi az oka?

Figyelt kérdés

Az autómmal viszonylag meredek emelkedőn parkoltam 4 napon keresztül. Ezután eltűnnt belőle minden áram, még a műszerfalon lévő lámpák sem gyulladtak ki. Próbáltuk bebikázni, de úgy sem indult. Ha a saját akkumulátorát lekötöttem és másik autó aksijáról átvezettem az áramot a bika kábel segítségével akkor az autó elektromos berendezései működtek, de az indítómotort már nem tudta megforgatni. Emiatt zárlatra gyanakszom. Miután feltöltöttem az akkumulátort minden működött rendesen.

Van valami oka annak, hogy az emelkedőn parkoló autóból eltűnik az áram. Esetleg az hogy, az akkufolyadék oldalra billen az okozhatja? Vagy a hőségnek van szerepe?

Már másodszor jártam így két különböző autóval.


2008. szept. 8. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Én inkább gyanakodnék arra, hogy égvemaradt valamelyik lámpa, és az szívta le aza aksit, ezt valószínüsíti az is, hogy két különböző kocsival is így jártál.
2008. szept. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is gyanakodtam rá, mert most az anyósülésnél száltam ki, és akkor a figyelmeztető síp sem szólal meg, de amikor észrevettem a problémát ellenőriztem a lámpákat és le volt kapcsolva.

A korábbi esetben ez nem lehetett, mert sipolt volna, meg ott sátoroztam mellette. Tuti észreveszem.

2008. szept. 8. 17:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen elvileg, lehet, hogy az akkunak nem tesz jót, hogy lejtőn állsz meg vele huzamosabb ideig. Mekkora lejtőn állsz meg?

Esetleg nem látszik nyoma annak, hogy az akkuból kifolyt az elektrolit? Bár ekkora lejtőt nem tudok elképzelni.

Zárlat nem igen lehet szerintem a kocsiban, mert akkor a feltöltött akkuval már füstölni kellett volna valaminek, nem működött volna minden rendesen, ahogy írtad.

2008. szept. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az az oka, hogy minden ólomakkumulátorban az elhasználódás során keletkezik egy ólomiszapnak nevezett trunyi, ami a savkeveréknél nehezebb, és leül az aksi dobozának aljára (ezért nem érnek le az ólom és ólomoxid elektródák eddig) Namost, ha lejtőn parkolsz,-bocs emelkedőn, édes mindegy- akkor az ólomiszap zárlatolja a cellákat, egyet, vagy többet, és az a cella lemerül külső fogyasztó nélkül is. (cellánként 2,2 V csökkenés) Mi régen a ruszki aksikat évente kimostuk, átsavaztuk.
2008. szept. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A lejtő viszonylag meredek volt: kb 4-5 méteren emelkedett 1 métert.

Az aku is bő két éves, tehát lehet már benne elegendő ólomsalak.

Köszönöm a válaszokat!


Ettől vajon károsodott annyira az aku, hogy értdemes legyen cserélni?

2008. szept. 9. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!