Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az mitől lehet, hogy kikönyökö...

Az mitől lehet, hogy kikönyököl egy motorblokk?

Figyelt kérdés

[link]

Egy ilyen vásárlásán gondolkodom. Azt tudom, hogy a motort cserélni kell, de azt tudok bele "olcsón" szerezni. Viszont azt nem értem, ha a motorblokk kikönyököl, az mitől van? Attól igaz lehet, hogy más baja nincs?


2015. szept. 3. 08:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Már úgy értem, nehezen tudom elképzelni, hogy megy a csávó szépen 85-el szabályosan és egyszer csak kikönyököl a motor. Annak nincs előjele? Nem jelenti azt, hogy az autót nagyon elhanyagolták?
2015. szept. 3. 08:58
 2/9 anonim ***** válasza:
Általában akkor mondják ezt ha a hajtókar kiüti a blokkot. Hogy ez mitől van ??? Valami nagyon hirtelen megszorul, megakad. A dugattyú leginkább vagy a szelep leszakad. Persze sok egyéb is lehet. A motor forogna tovább de nem tud. Eltöri a hajtókart és kikönyököl.
2015. szept. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
van előjele, kattog a motor, nincs normális olajzása, olajszivattyú vagy dugulás. megszorul a hajtókar a főtengelyen mert beég a siklócsapágy és eltörhet. Szerintem nem figyeltek erre a motorra vagy nem értettek hozzá lehet hogy egy csajé volt. Motorcsere és mész tovább. lehet hogy elhanyagolták lehet nem szemrevételezni kell azt a kocsit, ülés, kormány, pedálok, gumik, mennyire karcos, volt e törve, ablaktörlő hogy töröl meg ilyenek.
2015. szept. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy mi az, hogy kikönyököl :D

Köszönöm a válaszokat. Igazából tudom, hogy akkor derül ki, ha megnézem, csak még nem találkoztam ilyen autóval. Akkor azt gondolom, hogy maga a motorblokk teljesen kuka lehet, vagy van rá esély, hogy van menthető része is? Pl. hengerfej, vagy nem tudom, hogy megfelelő kenés hiányában a turbó mennyire károsodott, mert az sem olcsó dolog.

2015. szept. 3. 09:29
 5/9 anonim ***** válasza:

A turbó ami olaj nélkül először meghal.:S

Egyébként 100 ezer ft körül van egy.

2015. szept. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet ez spontán hiba, anyagfáradás 85-nél akár. Gyártás során a meós benézte, mert tele volt a f..sza az 5000. hajtókarral. De lehet, hogy nem cserélték időben vez. szíjat és átfordult a vezérlés egy visszaváltásnál. Ettől még a kocsi többi része lehet jó és még akár pénzt is kereshetsz vele.
2015. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Így látatlanba nehéz nyilatkozni :) Meg kell nézni a hengerfejet azon belül a vezérműtengelyt ha az jó szerintem a turbó is jó maradt. Kell egy blokk és átpakolni rá mindent a régiről. ha elszállt a turbó 30 és 80 közt felújítják attól függ mit kell benne cserélni.
2015. szept. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem mindig van előjele, jellemző, hogy mész nyugisan országúton, még csak nem is terheli az ember, és hallasz egy nagy kattanást és vége. Egyébként nem rossz vétel az autó, legjobban úgy jársz, ha szerzel bele egy jó bontott motort, biztos találsz jó állapotút. Ezzel nem éri meg foglalkozni, mert ki tudja még mennyi baja van.
2015. szept. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ilyen, amikor vége:

[link]

2015. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!