Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes új autót venni, ha az...

Érdemes új autót venni, ha az utcán parkolna?

Figyelt kérdés

Nem nagyon drága autóra gondolok (egy Suzukira vagy hasonlóra), viszont mégiscsak új lenne, és egy lakótelepi parkolóban állna.


Mennyire célpont az autótolvajoknak egy új autó, ha őrizetlenül parkol éjjel az utcán? Jobban rámennek ezekre, mint a használtakra?



2015. szept. 2. 22:15
 1/7 anonim válasza:
0%
Én nem merném de te tudod
2015. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Épp a Suzuki vezeti a lopás toplistát. Én nem kockáztatnám meg.
2015. szept. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy többsége, csak az utcán tud parkolni, különben éjjelre eltűnne minden autó mindenhonnan, de ugye ott állnak.

Én is sokáig ott parkoltam, mert nem volt lehetőségem sem saját vagy bérelt garázsra, sem udvarra.

2015. szept. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféle drága autó áll az utcán, nem a tied lesz az egyetlen. Suzukiból amúgy is a régieket lopják, mert azok kellenek alkatrésznek, az újakkal még nem indult be ez a biznisz.
2015. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, amúgy is sok autó áll az utcán, szóval esélyes, hogy valószínű eltűnne a tömegben. Egyébként az eddigi autóm is Suzuki, csak jó pár éves. Azt nem lopták el, pedig a fentiek szerint alkatrésznek az jobban megfelelne.


Csak a sok éves autót azért könnyebb szívvel hagytam kint állni, mint egy újat hagynék.

2015. szept. 2. 23:04
 6/7 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Nem kell félni az utcán parkolástól sem, szerintem annyi a titok, hogy picit költeni kell az autó védelmére.


Egy tucat autó esetében elsődlegesen azt nézik, melyiket a legkönnyebb ellopni.


Nekem eddig az összes autómban váltózár volt, nem mondom, hogy az a legtutibb védelem de érdekes módon egyiket sem próbálták soha ellopni pedig a keresettebb márkák / típusok között voltak.


Most egy viszonylag nagyobb értékű autóm van, ehhez mérten a váltózár mellett még pajzs védelem is van az autómba. Nyugodt szívvel ott merem hagyni bárhol, hosszabb időre. (Nyilván olyan helyen ahol a külső rongálásoktól nem kell tartani.)


Nyilván trailerrel is el lehet vinni egy önerőből "lophatatlan" autót is, de azért az már szerintem az a kategória, amihez olyan autó kell, hogy megérje ennyit ügyeskedni vele.


Én amúgy éjszaka jobban félnék a hülyéktől, akik kedvtelésből pl lerugdossák az autók tükreit, vagy végigkarcolják az oldalát...

2015. szept. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rakatsz bele egy váltózárat, 50-70ezer ft, és nem mennek az autód közelébe.
2015. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!