Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gond lehet a váltóval? Régi...

Gond lehet a váltóval? Régi 1.3-as Swift.

Figyelt kérdés

Más autónál problémamentes a váltás, kivéve ha durván kezelem a kuplungot. Ennél az autónál a lassú és nagyon óvatos kuplung felengedéseket kivéve hallani, ahogy a motor és a váltó összekapcsolódik, ilyenkor van, hogy ránt is egy picit. A sebességeket egyébként könnyen beveszi. Használtan vettük, a váltóolaj nem tudom mikori benne, olajcsere segíthet? Ez és a többi olaj és folyadék cseréje tervben van úgy is. Másik ugyanilyen típusú autót nem volt alkalmam vezetni, nem tudom ez természetes jelenség-e.

Az autóhoz kezelési útmutatót keresek, ebben hol kaphatok segítséget?



2015. aug. 27. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:

a váltóval nem lehet baj, inkább a kuplung kotyog..vagy valamelyik kihajtás..


mégegyszer nekifutottam, a váltód jó, a kuplung körül lehet valami.


szerintem.

2015. aug. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom, ez nem váltógondra utal. Igazából tenni kéne bele egy minőségi kuplungot (tárcsa + szerkezet) de elsőként felülvizsgálni a motortartó bakokat hogy nem szakadtak vagy deformálódtak-e el.
2015. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van egy másik jelenség is, nem tudom a hibák közé sorolható-e, viszont ha igen, akkor lehet ez is a említett motortartó bakok hibája szerintem: egyesben, lassú haladásnál a gázt elengedve ránt egyet az autó, ismét megnyomva megint. Folyamatosan ezt csnálva erős rángatás tud lenni belőle. Bármilyen sebességben, most legyen mondjuk ötösben elengedem a gázpedált, ismét ránt. A gázt szinte nem tudom megnyomni vagy elengedni olyan finoman, hogy ne rángasson egy picit sem. Eddig úgy voltam vele, nagyon közvetlenül reagál a gázadásra az autó, ezért vannak olykor kicsi, olykor nagyobb rángatások. Lehet, hogy most hiányozna az a pár ezer forint, de csak jobb lett volna átnézetni egy szerelővel az autót a vásárlás előtt.
2015. aug. 27. 17:15
 4/8 veterán vas ***** válasza:

Próbáld meg a leállított -és lehetőleg nem forró- motort kézzel megmozgatni.(előre-hátra majd jobbra-balra is megrángatod) Ha pár centinél nagyobbat tudod mozgatni, valamelyik bak el van szakadva.

Másik verzió:

beteszed hátramenetbe, kiengeded a kéziféket és meglökdösöd az autót előre-hátra. Az sem baj, ha segít valaki. Felnyitott motorháztetőnél nézed, hogy mekkorát billen/ugrik a motor. Ja és közben fülelsz, hogy hallod-e a hangot.

2015. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Esetleg lendkerék nem lehet ludas?

De ha mondod, hogy nagyon rángat, akkor tuti a bakok is rosszak. De nem biztos, hogy ezt hallod váltásnál.

2015. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#4 - Megtörtént, bárhogyan rángattam, mozgott vele együtt az autó is, a motor látszatra meg sem moccant. A másik verziót is megpróbáltam, itt már mozgott a motor, de fél centi sem lehetett a kitérés. Az utóbbi próbánál valamiféle hangot azonban hallottam. Hátramenetben igen, egyesben kicsit kevésbé, üresben (értelemszerűen) semennyire nem lehetett hallani.
2015. aug. 27. 18:53
 7/8 sebváltószerető válasza:

Üdvözletem!


Motortartó/váltótartó "bak" hibád van.

Lendkeréknek semmi köze a történethez, ne foglalkozz vele.

Olajcsere 50.000 km nél javasolt, ebben az esetben viszont ez nem lesz segítségedre.

Ne a sebességváltóban keresd a problémát.

2016. febr. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Régebbi a kérdés, a váltó azóta sem esett szét. Még tavaly kicseréltem a fékolajon kívül minden olajat, annak a cseréjét itthon nem tudom (pontosabban nehéz lenne) megoldani. A váltó nem lett jobb, én viszont fejlődtem a kezelését illetően, érzéssel használom, így nem rángat.

Ettől függetlenül kettesben mintha kevésbé húzna, meg magas "sípoló" hangja lenne a váltónak. Kuplungszag nincs. A bakokra gondolok más miatt is, elengedve a gázt vagy ismét lenyomva ránt egyet az autó. Egyes fokozatokban jobban, másokban kevésbé.

2016. febr. 7. 19:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!