Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom kideríteni, hogy...

Hogyan tudom kideríteni, hogy indításgátlós-e a kulcsom?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm szerint átvert a kulcsmásoló, sokat kért, mert szerinte sima kulcs. Nagyon fontos lenne megtudnom, mert a kulcsmásolós emberkével jóban vagyok, (legalább is eddig abban voltam). Szétszedni nem szeretném ha nem muszáj. Az autó 2000-es évjáratú Suzuki. Látszólag semmi extra nem látható a kulcson, tehát nyomógomb vagy ilyesmi nincs, egy rücskös műanyag burkolat a feje.
2015. aug. 26. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez valahogy nem kerek. Sokat mert sima kulcs? Akkor kerül normál esetben sokba, ha indításgátlós. Akkor van benne egy chip. A fordunkban egy kb 3x3 mm-es kék négyzet Volt a müanyag részen. Ott Volt a chip. Egyszer egy 96-os madza mx-nek másoltattam, akkor azt kérdezte hogy indításgátlós-e, mondom szerintem nem. Rátette egy leolvasóra, az nem reagált így mondta hogy tényleg nem.

Ebböl kiindulva nem minden autónál látszik egyértelmüen.

2015. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocs, ezek szerint nem voltam egyértelmű, tehát a kulcsmásolós azt állította, hogy chip-es ezért drágán másolta, de az ismerősöm szerint nem chip-es, és szerinte sokat kért. Remélem így érthető.
2015. aug. 26. 16:49
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Tudok egy biztos módszert. Kulcsozható csavarhúzót beleversz slussz kulcslyukba majd 10-es kulccsal eltöröd a zárbetétet. Ha indul akkor hazudott!
2015. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is erre gondoltam, de nem értettem, assze fáradt votlam.:) Most hogy nézem, az ismerősöd szerint sima, és nem a kulcsmásoló szerint:)


Hát én elmennék egy másikhoz, csak érdeklődni, hogy ha "véletlenül másolni kellene" akkor ez chipes-e és mennyibe kerül? Nekem még meg is mutatták amikor rátették az olvasófelületre. Amóugy házi eszközökkel csak rongálással lehetne megállapítani. Pl. Mikorosütő pár másodperc.


Nekem van RFID olvasóm, de nem tudom hogy pl azonos ferkvencián működnek-e. Így azt sem tudnám hogy van benne, vagy csak nem beszél az én elektronikámmal.

2015. aug. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na most előszedtem a kis Suzuki kézikönyvecskét, és abban le van rajzolva fehéren feketén a közönséges gyújtás kulcs és az indításgátlós gyújtás kulcs. Az enyém az utóbbi az tuti. Ugyan nincs rajta nyomógomb, de nem is mindegyik típuson van, utána néztem ennek is a neten. Ha ez még nem elég, épp előbb volt itt egy ismerősöm, aki bátran szétkapta a másolt kulcsot, ergo kiemelte azt a kis négyzetet, ami nálam piros, de részlet kérdés, és van benne valami kicsi henger alakú kis izé. Na de tudom, hogy nem is nektek kell bizonygatnom, csak úgy leírtam.
2015. aug. 26. 19:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor most mi a végkifejlet? Átvágott?
2015. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem :-)
2015. aug. 26. 19:55
 8/10 anonim ***** válasza:
A világ legegyszerűbb dolga ellenőrizni! Ha kiveszed a kis hengert a kulcsházból és úgy nem indul, akkor immós, ha indul nélküle is, akkor átvertek :)
2015. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8# bakker, hogy ez nem jutott szembe, (mondjuk én nő vagyok, bár nem szőke) de hogy egyik pasinak sem akivel ezen tanakodtunk.... Köszi, kipróbálom.
2015. aug. 27. 14:33
 10/10 A kérdező kommentje:

yeeeeeees! kioperáltam a chipet a másolt kulcsból és nem működik nélküle. :-) Természetesen vissza is raktam és újra kipróbáltam, nem-e tettem tönkre. :-)

Még egyszer köszönöm.

2015. aug. 27. 15:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!