Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amikor a műszerfalon lévő...

Amikor a műszerfalon lévő analóg kilométerórám szerint 130-cal mentem, a GPS szoftver 123 km/óra sebességet mutatott. Melyiknek hihetek inkább?

Figyelt kérdés
2008. szept. 6. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
GPS!!!!!!!:)
2008. szept. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
célszerűbb a kilométerórának hinni, mert a gps azért nem annyira pontos (legalább is a civil használatú gps- ek tévedése bőven meghaladja a kocsiműszerekre garantált néhány százalék tévedést - a katonai felhasználásúaké egy másik kérdés, de azt a pontosságot nem véletlen, hogy nem érik el a civil cuccok. több évig foglalkoztam gps rendszerek telepítésével, szerelésével és szoftver fejlesztésel is.)
2008. szept. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha az eredeti kereket használod, normál állapotban, rendesen felfújva - akkor a km óra jobb.
2008. szept. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
A kilométeróra az biztosabb,hacsak nincs benne valami galiba,de ezt nem gondolnám.
2008. szept. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a kilométerórák alapból egy picit felfelé csalnak, ugyanúgy, ahogy a motoroknál ez "alapvető" optikai tuning...
2008. szept. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

A GPS a pontosabb a sebesség mérésnél. Csak a magasság mérése pontatlan!

A járművek sebességmérője mindég többet mutat, ez gyárilag direkt így van beállítva.

2008. szept. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a magabiztos utolsó válaszolónak:

nem pontosabb!

ez nem hiedelem -és főleg nem a reklámokra épített "tudás" kérdése. ez tény.

a gps szoftverébe be van építve egy ún. "rontó" tényező ( a civil felhasználású gps- ről beszélek!), hogy ne lehessen azt katonai célokra felhasználni.

a cirkáló repülők és egyéb katonai cuccokba épített gps valóban halál(szó szerint...)biztos, de ilyen cuccot eléggé ritkán lehet a tescoban vásárolni :)

2008. szept. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A kilóméteróra felfele csal egy kicsit...úgy 3-7km per ht.
2008. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok hülyeseget irtok össze a navigació elég pontos meg a ronto tenyezö ellenere is. Énsok esetben teszteltem ezt föképp kamionban ahol köztudomasu hogy az ora kötelezöen hitelesitve van ,volt ugy hogy 3 navi ment egyszerre ami mind ugyanazt a sebesseget mutatta. De ugyanaz a navit atraktam a kiskocsiba erdekes modon 8-9km.relkevesebbet mért.Azert van ez mert szemelykocsira bizonyos türéshatáron belül több fele atmeröjü gumit fel lehet tenni ami kopik ezalltal is csökken a merete elvileg hozza lehetne az orat allitani ,illeszteni de sok ertelme nincs ra kell egy picit szamolni.
2013. aug. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!