Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 3-as (E36), melyik motorok...

BMW 3-as (E36), melyik motorok jók, mikre figyeljek?

Figyelt kérdés

800-900 ezer forint környékén tervezek autóvásárlást, és megakadtam az E36-os BMW-nél. Mivel ezen kívül egy 600-as motort is fenn kell tartanom, nem szeretnék egy benzinzabáló, három literes gépet, dízeltől irtózom, így a 2 literes, hathengeres benzinesen ragadt meg a szemem. Ez alatt van a 316i és a 318i, amik négyhengeresek. A 316 kiesik, mert számomra nem elég annyi lóerő, a 318 jó lenne már teljesítményre, de nem hathengeres, márpedig egy BMW-nek szerintem az áll jól.


A kérdés: jó motor-e a 320-as 2 literes, mennyit eszik, mikre érdemes figyelni? Emellett érdekelne, hogy a 318-as mennyire fürge, megbízhatóbb-e jelentősen, mint a hathengeres? Csak akkor döntenék a 318 mellett, ha számottevően megbízhatóbb és költséghatékonyabb, mint a hathengeres.


Előre is köszönöm!



2015. aug. 12. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Rossz motor csak az M40, ami az első évjáratokban van a 16i, 18i-kben. Az M43 már jó, kijavították az előző motor hibáit.

A hathengeresek mind jók, és a helyedben én is azt vennék. Amit tudni kell, hogy a fogyasztásban nincsenek óriási különbségek. Egy 20i 9 körül eszik, egy 28i 10-et. Városban lehet nagyobb a különbség, ezek átlagos, vegyes adatok, normál felhasználásban.

A legnagyobb ellenség a rozsda, mára elég sok rügyezik közülük, az íveken, éleken, küszöbökön. A hat hengeresknél kerepelhet a VANOS, a hűtőrendszer hajlamos itt-ott szivárogni, klímaventi előtétellenállása szokott elhalálozni, gyújtáskapcsoló körbeforogni. Szelepfedéltömítés szokott időnként szivárogni. Ha a motor szépen, csendesen jár, nem füstöl, nem zakatol, akkor azzal nem nagyon lesz gond. Olajban ne legyen víz, vízben ne legyen olaj, hűtővíz tiszta legyen, ne buborékozzon. A hajtás csendes legyen, ne búgjon, ne vibráljon. Első lengőkar és hátsó hosszanti lengőkar szilentjei a kényesebbek a futóműben.

Nem lesz egyszerű szépet találnod, légy türelmes és kitartó.

2015. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ, ment a zöld kéz! :)
2015. aug. 13. 00:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 16i van sperrel egynek elmegy nagyon olcso a fentartása különösebben nem is kellet rákölteni pedig josokat beletekertem már a három év alatt.... 20i az megfelő kompromisszum arra még nincs luxusadóse stb. 9-10 literrel bőven beéri és elég megbízható... van belőle no vanos is ... egyel kevesebb hibalehetőség... én inkbáb kintit papíroznék jobb állapotuak ...jobban megéri mégha drága is a papír a környezetvédelmi besorolás miatt... én is nyár végén váltani szeretnék valami erősebb gépre:)
2015. aug. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Luxusadó úgy 4-5 éve nem létezik. A VANOS nélkülieknél tényleg kevesebb a hibalehetőség, de lomhább is.
2015. aug. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, luxusadó tudom hogy nincs már :)


Gondolkoztam a kintről behozatáson, főleg mert a választék összehasonlíthatatlan például a mobile.de-n, de körülbelül kiszámítottam a papírozással együtt a költséget, és annyiért már itthon is látok nagyon jó ajánlatokat. Ha nem találok itthon megfelelőt, akkor kénytelen leszek onnan keresgélni, ami nehezebb lesz, mivel nem tudok németül :)


Köszönöm a válaszokat!

2015. aug. 14. 02:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!