Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy a manóban jöjjek (...

Hogy a manóban jöjjek ( érezzek ) rá, hogy hogy kell emelkedőn elindulni? ( Nissan Micra )

Figyelt kérdés

3 hónapja van jogsim, dízeles autón tanultam vezetni, amivel kézifék nélkül gond nélkül elindultam bármilyen leejtőn, a kuplung felenged " érzésig" majd fékről lábat gázra helyezve szép simán elindulok kombinációval. Most egy benzines nissan micran vezetek, a vezetéssel nincs problémám, hosszabb utakra is mentem már, dolgozni többszöris, minden nap vezetek, azonban valamelyik nap belefutottam egy kellemetlen szituban reggeli csúcsforgalomban, emelkedőn álltam meg.. ( pedig ha előrelátóbb lettem volna megállok az emelkedő előtt ) és mire észbekaptam már hosszú sor kígyózott mögöttem, bepánikoltam, hogy én itt ezzel az autóval nem fogok tudni elindulni, gyorsan váltott a lámpa cselekednem kellett, gondoltam bepróbálkozok azzal amit a tanuló autón tanultam. Tapasztaltam, hogy ez sokkal érzékenyebben vette a témát és egy kicsit felpörögtt, de legalább nem gurultam hátra és nem is fulladtam le, éppségben bejutottam a munkahelyemre. Ma elmentünk gyakorolni édesapámmal a tanulópályára, ahol van egy jó kis emelkedő, mert sajnos akkor reggel szembesültem vele, hogy ez az emelkedő nekem problémát fog okozni és ezt megkell tanulnom ezen az autón újra. Hát ma sajnos többször nem sikerült, mint sikerült..kézifékes elindulást nem gyakoroltuk, mert sajnos azt az oktatómmal egyszer sem csináltuk ill. édesapám se nagyon szokta alkalmazni. Viszont így vagy lefulladtam vagy hátragurultam, 1-1 alkalom volt amikor sikerült szépen elindulni. Nem igazán éreztem rá, hogy akkor ennek most mi is a technikája. Valaki tudna nekem pár tanácsot / ötletet mondani, hogy próbálkozzak? Édesapámmal nem fogok újra próbálkozni, mert jól összevesztünk, mert türelmetlen volt.


Köszönöm a válaszokat!


25L


2015. aug. 9. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Tudod az elméletet. Kimész egy formgalommentes emnelkedőhöz, és megcsinálod százszor. Vagy kétszázszor. Kész. Már tudod is.
2015. aug. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Off: oké,hogy akarod tudni,de nem egyszerűbb kézivel?

Oké,hogy "mi van ha kipurcan?" rész.

Az,hogy pont akkor purcan ki ,amikor te 89,99999% fokos lejtőn indulnál meg,esélye nem sok,viszont ezért ne gyilkold a kocsit,ne vesztegess sok időt.

Egyszer kétszer próbáld meg,de én annyit váltanék ,hogy amikor "érzésig engeded" akkor picit próbálkozz,hogy picit tovább,hogy tudod hol a már fog,és a már "induljunk már,mert lefulladok" szint.

Ha tudod,akkor engedd amikor már fog ,gázra a láb ,jobban felenged "induljunk már",és természetesen,ha kevés a gáz és sok a felengedés jöhet picit utánnyomni a kuplungon.

Ez volt velem első motoros utamon is.

Az emelkedő végén pont a két kamionnak kell mennie.

Egy RSV 4 volt,egyik lábammal úgy jó 2 percig tartom a motort mert előttem 2 kocsi vár,a másikkal féket taposom,csak ott könyebb volt,mivel a gázon is egyidejűleg rajta volt a kezem.

2015. aug. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 cselez ***** válasza:
67%

Ne! 200 szor semmi képpen ne gyakorold egyszerre mert leégeted a kuplungot!

A trükk a következő: nagyon ügyesen ráérzel a kuplung csúszáspontjára, ezért a dízellel elindulsz, mert ott alapjáraton is van némi nyomaték. Tehát hogyan csinálod a dízelnél? nyomod a jobb lábaddal a féket igaz? Na ezt most a kezeddel csinálod, méghozzá úgy, hogy nyomva tartod a gombot a kézifékkaron és csak húzod kicsit felfelé az emelkedő mértékétől függő erővel. A többit ugyanúgy mint a dízelnél, a különbség csak az, hogy a jobb lábad felszabadul! Na ezzel a lábaddal picit megemeled az alapjáratot, az emelkedőtöl függően 1200-1500 ford/perc-re. Amikor pedig el akarsz indulni annyi a dolgod, hogy elengeded a kéziféket a kezeddel (lenyomod)

2015. aug. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Holnap újra rápróbálok, remélem menni fog :)
2015. aug. 9. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Erre csak általános szabályt lehet mondani: Minden gépnek megvan az a nyomatéka ahol szeret dolgozni. Ha ez nem tud megindulni egy emelkedőn sima láb játékkal, akkor ne is erőltesd. Hosszú távon szét fog menni.

Én egy 30 éves teherautóval járok. A lovak már régen kihaltak belöle, így az emelkedőn indulás nekem is nyűgös, de nem kínzom a gépet. ha nem bírja, akkor nem bírja! Nem kínzom, hanem segíteni próbálok neki.

2015. aug. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem éreztem rá. Felhívtam az oktatót, aki szerint menni mindenki tud, de elindulni már nem...

Szóval beült mellém, és lenavigálta ugyanúgy, mint a tanulókocsiban, hogy még engedjem kicsit, most 2 mm-t vissza, kicsit több gáz, az már sok, stb, stb... és a tanpályán körbe-körbe, meg annak az emelkedőjén (felfelé elindulni feljutni a tetejére vagy 5-6 részletben, majd szépen visszagurulni az aljába, és újra fel, és újra vissza, és újra fel...) és 1 óra alatt helyretette a dolgot.


persze azóta is lefulladok... de már közben rájöttem, hogy más, is, anyu is... pedig neki 30 éves a jogsija :D

szóval kevesebb a lefulladás, gyorsabb a reagálás, könnyebb az újraindítás.


Nem gáz még egyszer felkeresni ezzel az oktatót... nem te leszel az első ilyen... sem az utolsó.

2015. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja kézifékes elindulás meg nem kell... máshol sem tanítják már, nem te vagy az egyetlen, aki sosem csinálta. Hülyét kaptam, amikor friss jogsival első utamon párom "majd ő segít" felkiáltással a híd végén behúzta a kézit, hogy ne guruljak hátra.

Minek? azt sem tudtam, mi a szart csináljak vele :o

2015. aug. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!