Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire trendi még hogy...

Mennyire trendi még hogy régebbi autók (4 éves től) kilóméter óráját visszatekerik a kereskedők? Utólag ez eszrevehető miután hazavittem? Esetleg ezekről a dolgokrol tudtok infokkal szolgálni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 17:41
 1/9 A kérdező kommentje:
esetleg mire figyeljek használt auto vásárlásnál hogy ne babráljanak ki velem. ( Astra G)
2010. márc. 7. 17:59
 2/9 anonim ***** válasza:
alapban nem a kilóméter óra a lényeg hanem hogy rendesen van e szervizelve a kopó alkatrészeket kicserélték e és nem rohad e sehol ha ezek rendben vannak szinte mindegy hol áll a kilóméter óra vagy legalábbis nem emiatt fog elromlani az autó
2010. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekünk 170ezer van egy 17éves astra órájában, de 90ezerrel vettük 7éve úgy, hogy a kormány fényesre volt kopva, a pedálok gumiáról lekopott a barázda, vagyis tuti volt már benne vagy 150ezer kilóméter, de nem rohadt sehol, motorikusan rendben volt, ezért megvettük. a kocsi azóta is jó állapotban van és nem bántuk meg, szal ne foglalkozz vele, hogy mennyit is mutat az a fránya óra.
2010. márc. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

ha céges autó volt, vagy taxi, akkor biztosan visszatekerték. sok jelentőssége nincs, de kis hazánkban így sajnos könnyebb eladni egy autót.

intenzívebb használatra utaló látható nyomok lehetnek:

-ajtókilincsek alatt karcos a fényezés,(sokat használták, vagy taxi volt, s a matricázás megvédte a fényezést máshol)

-esetleg a felnik szélei több helyen oda vannak ütve.

használt autó mindig zsákbamacska, lehet nagyon jól járni, lehet rosszul is. Vásárlás előtt feltétlen vidd el egy általad ismert szervízbe, egy állapotfelmérésre!!

2010. márc. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
sztem annyira nem trendi, főleg kisebb- közép kereskedőknél, a mai autóknak már külön műszer kell a visszaállítsára ami nem ólcsó mulatság, főleg h valszeg minden autóhoz más kell, úhogy én úgy gondolom annyira nem jellemző
2010. márc. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Dieselnél szokták 70%-ban visszapörgetni, mert aki dieselt vesz, az általában sokat megy vele. Kisebb benzineseknél nem mindig pörgetik vissza.. Ami ilyen sablonos az a 120-130e Km, vagy a 190e ezek olyan misztikusan visszatekert számok, de lehet ez még 79e is... Én ilyeneket olvastam sokat.


A lényeget már leírták előttem, nem a kilómétert kell nézni, az csak olyan tájékoztató jellegű. Ha biztosra akarsz menni, viszel egy szakértőt, vagy egy autószerelőt magaddal vásárláskor.

2010. márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2010. márc. 7. 21:15
 8/9 omadjoe ***** válasza:

a visszatekerés itt dél dunántulon trendi. egy autokupec elvitte a 6 éves 93e km-es suzukinkat, es 2 hét mulva 63e km-rel adta el. unnan tudom, hogy egy festo vette meg, és a szomszédba jött vele dolgozni.

a 100LE-s dizel Mareat amikor megvettem az elado megmondta, hogy 80-100e km-et csavartak vissza az autoban.

'95ös Puntonál ami benzines, azt 214e km-mel vettem meg. fillérekért. ki kell fogni a jo autot, hogy mennyit futott az teljesen mindegy... csak a folyamatos karbantartást kapja meg a verda. és nincs probléma...

2010. márc. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A régi "manuális" km órákat könnyű állítgatni, még én is átállítom a kívánságodra 500Ft ért pedig 15 éves vagyok :) De komolyra fordítva a szót apának Fiat Doblója van és 250.000 km van benne minden el van kopva, és elvitte a szerelőjéhez hogy meg lehet-e oldani és sztmondta a MÁRKASZERVÍZBEN a gyerek, hogy 5000Ft ért oda állítja ahova csak szeretné :) Az a tanulság hogy ugyan mind1 mennyi km van benne rendszeresen legyen szervizelve és meglegyen a szervizkönyve!!!
2010. márc. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!