Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez miért lehet?

Ez miért lehet?

Figyelt kérdés

207-es babettáról van szó

Észrevétel: karbi tisztítás után 1:33 arányú keverékkel a légszűrő kerek fekete "házánál" (ahol a légelzárója van) szivárog a benzin de csak annyi, amennyit (szerintem) felszívott a karbiba. Tehát elzárt csapnál a benzinszűrőből már nem megy át a karbiba (gondolom nincs nyomás). Ez alapjárati csavarka probléma? Üresjárati állítója gyári 1/4-es fordulaton van, tökéletesen megy.

Másik pedig, miért találok a hengerfejen (fent, ahol csöpög a benzin a karbin) olajat? Túl dús lenne és kiválik belőle vagy mi ? :O

Ami a hengerről lefolyik benzin időnként hagy maga után némi olajat is de nem koszos, nem a hengerből hanem a karbinál jön. Tömítés csere volt, minden csavar meg lett húzva amennyire csak lehetett és ahogy mondtam kipucoltuk.


Köszönöm!



2015. aug. 2. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

1:50-es benzinnel megy. A mai keverékekből kevesebb kell mint régen. A karbiban az úszó magasan van azért szivárog.

A balt 1.5-re tekerd ki a jobbot 1-re 1=360°

Az olaj oka a tróger szerelő:

Szedd le a hengerfejet és tegyél be a henger és a hengerfej közé egy petpalack cimkefóliát tömítésnek.

6 lyuknak kell rajta lennie, utána mindig keresztbe és max negyed fordulatot húzd meg a végét úgy hogy leveszed a bitet rárakod a csavarra és benyúlsz a kulccsal.

Utána tiszta 98-assal beindítod majd 2l tisztához kevered az 1l 1:33-as keveréket és kapsz egy elfogadható keveréket a babettának. Azt mondják megy 95-össel is én nem úgy vettem észre. Ha kérdés: PM

2015. aug. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a választ.

A hengerfejes rész nem tiszta nekem de teljesen mindegy mert utoljára, 3 napja mikor néztem a karbit hiába állítottam a csavarokat nem indult. Megnéztem a gyertyát, szikra volt/van. Viszont állítottam a gázbowdenen (súbertűt lelkebb raktam) hogy a nagy melegben ne kapjon annyi keveréket aztán paff könnyebb lett húzni a gázt szóval gondolom elszakadt. Azóta nem érdekel mert dolgozok és nincs időm rá.

2015. aug. 15. 01:32
 3/3 anonim ***** válasza:
ok
2015. aug. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!