Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat cordoba stella váltó hiba?

Usbport kérdése:

Seat cordoba stella váltó hiba?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 2002-es seat cordoba stellám. A hibajelenség az, hogy ha 5.-be kapcsolok, sípoló hang jön a váltó felől, és néha motorféknél kidobja az 5. sebességet. Váltóolaj szintjét hol tudom megnézni, illetve hogyan tudom cserélni benne az olajat? Mi lehet a hiba oka?

2015. júl. 30. 08:37
 1/3 joco5582 ***** válasza:

Szia ezt majdnem biztosan felújítással lehet javítani. Jó sok pénzzel mernék fogadni, hogy csapágyat, szinkrongyűrűt ésatöbbit cserélni kell. Nekünk 2003-as van, és bár ez nem fordult elő, de nem olyan vészesek a bontott alkatrész árak.

Lehet érdemes lenne megfontolni a bontottat. Azt legalább beépítés előtt át lehet nézetni.

2015. júl. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 veterán vas ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ha sípol és kidobál egy fokozatot, azon az olajcsere nem segít.

A másik: ha annyit nem ismered az autódat, hogy nem tudod, hogyan kell ellenőrizni illetve cserélni a váltó olajat, akkor a legnagyobb jóindulat mellett sem vagy kisegítve azzal a válasszal, hogy "nívócsavar".

(na ha mégis bepróbálkozol, akkor a váltó oldalán, kb, a közepe magasságában van egy csavar, amit ha kitekersz, akkor ott tudod ellenőrizni a szintet, és ugyanott tudsz feltölteni is)

Jah, értelemszerűen a régi olajat alul, a legalsó ponton tudod leengedni. Ha az olajban ezüst vagy sárga színű fém morzsalékot találsz, az sajnos nem jó jel. :(

2015. júl. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha dobálja a fokozatokat, akkor az már sajnos biztosan nem váltóolaj miatt van.


Valószínűleg a szinkrongyűrű a hibás. Szerintem is érdemesebb egy bontottat megfontolni, mint felújításra költeni. Bőven.

2015. dec. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!