Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha R6-osba r125-ös motorjá...

Yamaha R6-osba r125-ös motorját bele lehet szerelni, úgy hogy közúton is közlekedhessek vele?

Figyelt kérdés

Milyen engedélyek/vizsgák kellenek (ha egyáltalán megvalósítható)

A válaszokat köszönöm (CSAK HOZZÁÉRTŐK ÉS A KÉRDÉSRE VÁLASZOLJANAK KÖSZÖNÖM!!!!!!)


2010. márc. 6. 19:05
 1/8 anonim válasza:
Azt hiszem kell átalakítási engedély, azután ha az lesz és megcsinálod, le kell vizsgáztatni mint minden mást.
2010. márc. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha akarod, be lehet szerelni... De már műszakilag sem jó ötlet. Az R6 váza egy keresztben beépített, előredöntött soros négyhengeres, folyadékhűtéses motorhoz készült, az R125-ösé egyhengeres, állóhengerrel, folyadékhűtéssel. Ezért az R6 váza széles, a blokkot a hengerfejnél és hátul, a lánckerék környékén fogja. Az R125 blokkja sokkal keskenyebb, rödvidebb, a szívócsatorna is másképp vezet benne (inkább hátra, mint felfelé). Ezen kívül a lánckerékkel is vannak bajok: ha középre teszed az R125 blokkját, akkor hosszított lánckeréktengely kell, hogy az R6 lánckerekének síkjában legyen a kihajtás. Ez nem sok jót ígér (sorozatos csapágycserék, teljesítményveszteség a plusz csapágynál, esetleg tengelytörés a fáradás miatt). Ráadásul az R6 nagy vázát és a széles idomzatot a kis blokk nem biztos, bírja vinni, erőlködnie kell hozzá. A futómű pedig egy nehezebb, nagyobb teljesítményű blokkhoz készült, ami - nehezebb mivolta miatt - a súlyelosztást is megváltoztatja (a könnyebb blokkal meglehet, hogy farnehéz lesz a motor). Tehát a lelkedet is ki fogja rázni, pattogni fog az úton, a fékek pedig külön extraként túl erősek, adagolhatatlanok lesznek a kis motorhoz. Tehát, bár tudom, jól mutatna, hogy A1-es jogsival egy R6-ossal körözz a gimi előtt, de nem megoldható...
2010. márc. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezen már énis gondolkoztam, de anyagi helyzetemet tekintve nem megvalósítható!:)am is 3 hónap és veszek egy cbr-t :)

am gondolj bele, egy alig 15LE-s motor tudna egy akkora dög vázat, aolyan széles kerekeket hajtani?:S 6.ban 9ezres fordulaton menne 30 at a gép, ha menne:)amugy az yzf 125 ös is igen nagy motor, és hasonlít is az r6 ra! ha meg megtudod engedni magadnak, végy egy r6 ost pályázni, míg meg nem lesz rá a jogsi, addig meg használj egy yzf et:)

2010. márc. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most 18 vagyok pályán használhatok r6ost???????????????????
2010. márc. 6. 23:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze.

Pályán nem kell hozzá jogsi.

Vagyis itt kecsón a gokartpályához nem kell, egy nagyobb pályára viszont nem tudom beengednek-e jogsi nélkül.

Én 14 vok de ha vállalnám a felelősséget meg kicsengetem a pályadíjat, akkor simán mehetnék egy ezres gixerrel is akár :)

2010. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pályán használhatod az r6-t anno 15 évesen 600 gixerrel toltam:)

Csak nagyon borsos a pálya bérleti díj tehát csak nagy létszámal éri meg ki bérelni!kakucs ring,euro ring,stb

18F

2010. márc. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nemértem, hogy miért akarod átrakni a blokkot!

Méretben és szinte mindenben ugyan olyan az r6-os mint az r125!

Szerintem olcsóbban kijösz, ha veszel egy 125-öst!

És balhé sem lehet belőle:)

2010. márc. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az engedély egy dolog, a másik az engedélyeztetés. Az R6 kerék-lánkerék egy dolog, a másik az r125 és a blokk olyan pozícionálása, ami a kislánckereket egyvonalba pattintja a hátsó keréken lévővel, arról nem beszélve, hogy r6 első lánckerék kell / az r6 hátsó kerékhez passzoló r125. Az r6 lánc erősen túlméretezett, ahogy a váz és a kerekek is, utóbbiaknak a gördülési ellenállását is ideértve.

Ha kész, vigyázz, nehogy az első kanyarban highside áldozattá válj! :D

2010. márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!