Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MP3 lejátszása gyári rádióval?

MP3 lejátszása gyári rádióval?

Figyelt kérdés
Kazettás fejegység van a kocsiban,nem tudom hogy cseréljem-e a fejegységet valamilyen USB-sre max 20-22E+szerelési díj,vagy vegyek ilyen kazetta adaptert amire rá tudok kötni mp3 lejátszót...Ezeknek milyen a minősége?Van BT transmitterem de elég rossz a minőség,egy ilyen kazettás adaptertől mit lehet várni?
2015. júl. 16. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Autók hangrendszere általában nem túl jó minőségű, így a kazettás adapter által okozott minőségvesztés már nem fog feltűnni. Sokáig használtam ilyet, de mára már kiment a divatból.


Sokkal jobb, ha veszel szivargyújtóba csatlakoztatható rádiójel adót. Ebbe az egységbe beledugod a pendriveot, beállítasz egy frekvenciát, amire ráhangolod a rádiót és már megy is. Sima rádióhullámot használ, így minőség jó és nem kell mindig MP3 lejátszót tölteni. Mellesleg nem is drága eszköz.

2015. júl. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt írtam is hogy nekem van ilyen fm transmitterem,de nekem nagyon nem jött be..még súgást is hallok a háttérben és azért gondoltam a kazettásra mert ez legalább fizikálisan csatlakozik és talán nem lesz ez a súgás.arra is gondoltam,hogy esetleg túl messze van az antenna a transmittertől?
2015. júl. 16. 13:38
 3/7 anonim ***** válasza:
A transmitter és a kazetta is sufnis megoldás, egyik sem közvetít normális minőségű jelet. 20-22-ért már kapsz USB-s fejegységet. 25-ért olyat vettem, ami már BT-s kihangosítást is tud, és még a FLAC formátumot is lejátssza.
2015. júl. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

Nagyon sokáig használtam régi autómban MP3 discmant ilyen kazetta adapterrel. Olyan minőséget tol, amilyet az a fejegység valódi kazettából a büdös életben nem hozott volna ki. Ha a magnófej jó jelet kap, akkor az jól szól. A magnók alacsonyabb hangminősége a kazetta hibája volt, nem a fejegységeké.

Persze, egy mp3 játszós fej (noname esetén azért nem mindig) jobbat tol.

De ha minőségi zenét akarsz, úgysem lesz elég egy fejcsere (abból sem akárni), akkor hangszórók, erősítő, normális kábelezés satöbbi-satöbbi... költséghatár a csillagos ég.

2015. júl. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bose hifi van a kocsiban,gyári mélynyomó stb.

Lehet még egyáltalán kapni könnyen ezt a kazetta adaptert?Régen a tescoban is volt,most nem tudom.Csak ugye az új fejegység az nem csak maga a fejegység,hanem még a beépítőkeret meg a nem tudom még milyen kábelek is kellenek+szerelési díj...szerintem így kb egy 20-25E FT os fejegységből lehet könnyen ~40E is nem?

2015. júl. 16. 16:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, a gyári hifivel nem tudom mennyire könnyű összehozni egy utólagos fejegységet. Én megkérdeznék egy beépítő műhelyt, ahol értenek hozzá. Vagy vegyél egy kazettát, nem drága dolog, aztán meglátod, hogy neked elég-e az a minőség.
2015. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

[link]

[link]


1000-3000 Ft közt még elég sok helyen kapható.

2015. júl. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!