Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 6 vagy Passat?

Mazda 6 vagy Passat?

Figyelt kérdés

Kicsit még odébb van, de szeptemberben van tervbe új autó vétele. Már informálódok sokfelé, de a végső döntés mér várat magára.


Konkrétan ha vannak tapasztalatok a legújabb Mazda 6-ról vagy a Passatról, akkor azokat örömmel olvasnám.


Ami biztos, bármelyik is fog nyerni, hogy dízelmotorral lesz, tekintve, hogy 90%-ban országút / autópálya ahol lenne használva.



2015. júl. 7. 23:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hiába"minőségibb" a Passat, én tuti hogy a Mazdát venném, valami értelmesebb (te esetedben dízel) motorral. :)
2015. júl. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Csakis a Passat
2015. júl. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Nekem biztos, hogy a passat lenne befutó, magasabb presztizs, komfortosabb utazás (jobb a zajszigetelése), jobban tetszik a belseje, hiába szebb kívül a mazda, mégis csak benn ülök többet.
2015. júl. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%

Tehát új autóról van szó?

Akkor mindenképpen a Passat. 150-200 ezer kilóméterig ha egy kicsit is vigyázol, semmilyen új autóval nem szokott gond lenni. De akkor vedd a jobbat. Meg a másik, hogy ha egyszer mégis hozzá kell nyúlni, akkor a japán alkatrész drágább mint a német (nehogy elhidd már, hogy japán autót soha nem kell szerelni).

2015. júl. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Vizéli László ***** válasza:
100%
Apám testvére már 2003 óta mazdát hajt. Most 2011-es van neki. Ez és az elődje is diesel motorral volt szerelve. Nem panaszkodott rá soha. A mazda nekem is jobban tetszik, megbízható autó. Az viszont igaz rá, ha valami baja van nem lesz olcsó a javítás.
2015. júl. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ízlés kérdése. A Mazda 6 merészebb, jól néz ki, a Passat konzervatívabb forma, de szintén jól néz ki. Ugyanez igaz a belsőre, a Mazda 6 merészebb, izgalmasabb belül. Presztízsben ugyanaz mindkettő, két presztízst is szem előtt tartó orvost is ismerek, akik új Mazda 6-ot vettek. Van akinél közrejátszik a választásban az is, hogy Mazda 6-ból kevesebbet látni. Megbízhatóságban a Mazda valamivel jobb lesz. A fenntartási költségek kb. ugyanazok lesznek. Amelyik jobban tetszik, vagy melyikre adnak jobb ajánlatot, azt kell választani.
2015. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 joco5582 ***** válasza:
100%

Én egy kicsit másképp látom a helyzetet. A Japán autó alkatrész nem mindig drágább, az viszont tuti, hogy kevesebb kell. Példának okáért a kollégám újonnan vásárolt Passzátjába a porlasztócsúcs és egyéb csere 1 millió forintba került. Új korától egy gazdás. Tegyük fel, hogy a Mazdába 1,3 millió de kb 100ezer km után kell a csere. Akkor melyik a drágább?

Szerintem az mégiscsak jobb kocsi amire nem kell költeni még ha kevesebbet is mint arra aminél drágább az alkatrész.

Én használt kocsinál bottal se piszkálnék bármilyen VW csoportos autót, mert irtó sokba kerül a fenntartása.

Biztos vannak olyanok akik sok százezer km boldog és költségmentes km-en vannak túl, de nálunk a VW csoportos kocsink 2 évente diagnosztikai központban van, ahol egy két szenzor, állítás javítás mindig szükséges, ezzel ellentétben a Mazdánkra legfeljebb a karosszériára költünk. A VW csoportos hibajelzésektől már herótom van, főleg mikor külföldön vagy - vajon itt kell szervizelni vagy hazagurulunk vele valahogy.

Biztos hogy többet tud a Passat de ha nem csak a gázpedált kell nyomogatnod, hanem a pénztárcát is nyitogatnod, nem biztos hogy ugyanaz az eredmény.

2015. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb autó a Mazda, abból a benzines sem ördögtől való, a 145 lovasnak nagyon hosszú a váltója, ha pályán elég a 130, 6 liter alatt biztosan megáll.
2015. júl. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mazda 6


Mivel a VW Passat, már nem az autó amibe szerelmesek voltunk.

2015. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Közben eldőlt, illetve az autó is megvan, egy Mazda 6 lett a választás. :)
2015. okt. 17. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!