Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az elektromos szervókormányban...

Az elektromos szervókormányban nincsen olaj/hidraulika?

Figyelt kérdés
Bizonyára van többféle is de létezik olyan ami szimplán elektromos motorból és félvezetőkből áll?
2015. jún. 30. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
2015. jún. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez szerint létezik!
2015. jún. 30. 18:50
 3/4 anonim ***** válasza:
gondolom hihetetlen,de azért hívják elektromos szervónak,mert nem hidraulikus!
2015. jún. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elektromechanikus szervokormány-nak hívják egészen pontosan már amennyiben a teljesen elektromosan működő megoldásról beszélünk, a hidraulikus szervokormányokat az elektrohidraulikus, majd az úgynevezett „száraz”, vagyis elektromechanikus változatok követték.(amikről a kérdés is szól). Az elektro hidraulikus szervokormány pl hiába van benne a nevében hogy elektro mégsem teljesen elektromos abban is van hidraulika.


"gondolom hihetetlen,de azért hívják elektromos szervónak,mert nem hidraulikus!"


Az előbbiekből kiderülhetett hogy ilyen megfogalmazásban mint "elektromos szervó" nem pontos megfogalmazás előfordulhat hogy ebből még nem derül ki egyértelműen hogy most akkor elektro hidraulikus vagy elektromechanikus. A kérdésben is rosszul fogalmaztam.

Ha ekkora szakértő vagy akkor érdemesebb lett volna inkább normálisan elmagyaráznod amire az első válaszoló linkjéből én is megtudhattam.

2015. jún. 30. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!